Kuršėnuose po ilgokos pertraukos vėl vyks tarptautiniai jaunimo mainai

2017 spalio 16-21 dienomis Kuršėnuose vyks tarptautinis jaunimo mainų projektas „Jungtys“ („B Connected“), kuriame dalyvaus Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos mokinių komanda, Kūrybinės raiškos centras ir partnerė nevyriausybinė organizacija iš Ukrainos „Development and Initiative“.

Pagrindinis projekto tikslas yra pažinti ir populiarinti istorinį, kultūrinį lietuvių ir ukrainiečių palikimą bei UNESCO paveldo objektus šiose valstybėse. Mainų metu lankysime UNESCO paveldo objektus Lietuvoje, dalyvausime kūrybinėse kryžių dirbtuvėse, diskutuosime apie tai, kas mums yra laisvė, o tarpkultūrinių vakarų metu mokysimės tradicinių lietuvių ir ukrainiečių dainų, šokių, kalbos, susipažinsime su abiejų šalių papročiais bei kulinariniu paveldu. Kad projektas būtų sėkmingas rugsėjo 21-23 dienomis į Kuršėnus buvo atvykusios projekto vadovės iš Ukrainos, su kuriomis aptarta ir suderinta programa, mainų veiklos bei apžiūrėtos vietos, kurias mainų metu lankysime. Projektą remia Lietuvos-Ukrainos jaunimo mainų taryba.

Taryba finansuoja Lietuvos ir Ukrainos jaunimo mainus, renginius, susitikimus, projektus, kuriuos rengia ir įgyvendina organizacijos, skatinančios abiejų šalių jaunimo mainus bei įvairias iniciatyvas, taip pat informacinius projektus, kuriais siekiama skatinti minėtų šalių kultūrinį bendradarbiavimą, pakantumą, supratimą ir pripažinimą, keitimąsi gerąja patirtimi bei publikacijas, kuriomis siekiama suartinti lietuvių ir ukrainiečių tautas.

Roma Albrikienė

Į viršų