Įvyko jaunimo mainai „The Story of Story“ Lenkijoje

Penki jaunuoliai iš Kuršėnų, birželio 16-22 dienomis, dalyvavo tarptautiniuose jaunimo mainuose „The Story of Story.” Ten jie kartu su jaunuoliais iš Lenkijos, Slovakijos ir Čekijos savaitę gyveno Janowice Wielke miestelyje ir bendravo su vietiniais vyresnio amžiaus žmonėmis, mat mainų tema buvo kartų bendradarbiavimas.

Tai jie darė per įvairias veiklas, žaidimus. Šio projekto metu jaunuoliai suprato, kad vyresni žmonės yra labai svarbūs jų gyvenime – gali juos labai daug ko išmokyti. Dalyviai labai džiaugiasi, kad vietiniams taip pat patiko praleisti laiką su jais. Paaiškėjo, jog kalbos nemokėjimas nėra kliūtis, norint nuveikti ką nors bendram labui. Tiek kuršėniškiams, tiek kitiems projekto dalyviams buvo neapsakomai smagu kartu kurti dainas, piešti, daryti sapnų gaudykles ir kitaip aktyviai leisti laiką kalnų papėdėje – žaisti tinklinį ar ieškoti pilies griuvėsių apylinkėse.

Be visų užsiėmimų, kurie buvo organizuojami dienomis, jaunuoliai rengė filmų vakarą, šalių prisistatymus, vakarus prie laužo su įvairiais žaidimais, karaokė konkursus, o galiausiai, paskutinį vakarą jie bandė įsijausti į 60-uosius metus ir įsikūnyti į sugalvotas asmenybes taip dar labiau įsigilinant į mainų temą. Mainus vainikavo rankdarbių pristatymas vietinei Janowice Wielkie miestelio bendruomenei. Šis projektas dalyviams buvo nuostabi patirtis – jie labai džiaugiasi sužinoję daugybę naujų dalykų apie kitų šalių kultūras, sutiktais naujais draugais ir visais kitais patirtais nuotykiais.

Mainai “The Story of Story” buvo finansuoti Europos Sąjungos programos „Veiklus jaunimas”, o juos padėjo įgyvendinti projekto partneriai Kuršėnų jaunimo organizacija Kūrybinės raiškos centras.

Beatričė Saldauskaitė

Į viršų