Visa tiesa apie „alaus tėvynę“

Ketvirtadienio vakarą, Šiaulių rajono kultūros centre, pirmasis Kūrybinės raiškos centro EST savanoris Robin May Kuršėnų miesto bendruomenei pristatė savo šalį – Vokietiją.

17val. bibliotekos skaitykloje jau būriavosi Kuršėnų bendruomenės nariai – mokytojai, moksleiviai, bibliotekos atstovai.


Kuršėniškiai susirinko sužinoti daugiau apie Vokietiją

Pristatymas prasidėjo nuo Robin prisistatymo lietuvių kalba. Po to, skaidrių pagalba jis perteikė pagrindinius faktus, iliustruotus nuotraukomis, apie savo šalį. Viso pristatymo metu, savanoris dalinosi patirtimis, išgyvenimais, nuotaikomis ir skirtumais tarp Lietuvos ir Vokietijos, kuriuos pastebėjo jau net 2 mėnesius prabuvus mūsų šalyje. Susirinkusieji, visi kartu diskutuodami bandė ieškoti ir pagalvoti apie stereotipus, susidariusius apie Lietuvą ir Vokeitiją, bei juos sulaužyti.


Robin pristatinėja savo šalį

Viso pristatymo metu, susirinkusieji jaukiai gėrė arbatą, kartu su Robinu diskutavo, uždavinėjo rūpimus klausimus. Pasakojant apie Vokietijos maisto tradicijas visi buvo nustebinti kitokiais pusryčiais, ypač dideliomis pietų porcijomis. Susirinkusiuosius organizatorius pavaišino tikrais vokiškais pusryčiais – batonu su šokoladiniu kremu.


Tikri vokiški pusryčiai

Pristatymo dalyviai turėjo galimybę išmokti ir kelias vokiškas frazes, kurios jiems labai pravers nuvykus į Vokietiją:

Labas – Hallo
Prašau – Bitte
Ačiū – Danke
Atsiprašau – Entschuldigung
Ate, iki – Tschuss

Susitikimas užsitesė ilgiau nei planuota – net 3 valandas. Visi spaudžiami laiko turėjo išeiti, bet išreiškė norą sugrįžti dar kartą ir dar daugiau sužinoti apie Robin ir jo gyvenimą Lietuvoje.

Tiesiai iš įvykio vietos,
žurnalistė Agnė Rapalaitė

Į viršų