Tarp dangaus ir vandens įvyko seminaras suaugusiems

Kūrybinės raiškos centras kartu su Nardymo akademija liepos 14-22d. įgyvendino ES Mokymosi visą gyvenimą Grundtvig paprogramės remtą seminarą “Atrask save, atrask Europą” (angl. „Discover Yourself, Discover Europe“).

Seminaro metu, 17 dalyvių iš 10 Europos  valstybių gyveno Daugirdiškių kaime (Elektrėnų sav.) mokymų centre “Daugirdiškės”. Įvairių veiklų metu dalyviai siekė geriau pažinti juos supančią aplinką, save ir Europą, kurioje gyvena. Seminaro metu suaugę besimokantieji išbandė save įvairaus sudėtingumo veiklose, kurios daug kam buvo patirtos pirmą kartą gyvenime: laisvas kritimas, pasitelkiant virvių įrengimus 16 metrų aukštyje, paviršinį ir giluminį nardymą, kitas užduotis gamtoje bei vandenyje.

Neįprasti patyrimai su tam tikru iššūkio lygiu padėjo dalyviams geriau atsiskleisti, suprasti savo stipriąsias ir tobulintinas puses, geriau susibendrauti tarpusavyje. Dalyviai seminaro metu savo patyrimus ir įžvalgas įprasmino pasitelkdami fotografiją, kurios subtilybių mokėsi seminare. Tyrinėdami Monio ežero, Daugirdiškių ir Ožkapjovių miškų apylinkes, dalyviai ieškojo sąsajų tarp jiems svarbių temų ir įvairių simbolių gamtoje. Užfiksuoti kadrai buvo atspausdinti dideliu formatu ir panardinti į Monio ežero gelmes.

Jose praėjusį penktadienį ir buvo galima apžiūrėti povandeninę galeriją su paviršinio ar giluminio nardymo įranga. Ją norintiems suteikė seminaro organizatoriai. Dalyviai ieškojo savęs ne tik virš vandens, bet ir po vandeniu – užfikuosti povandieninio pasaulio kadrai buvo išeksponuoti galerijoje sausumoje. Tokiu būdų įvyko simboliniai mainai tarp žemės ir vandens, kuriuose žmonės galėjo pamatyti tai, kas įprastai nematoma ir patekti ten, kur įprastai žmogus nebūna.

Tiek daug laiko praleidus gamtoje, neliko nepastebėta ir nuostabi Daugirdiškių kaimo apylinkių gamta. Seminaro dalyviai iš įvairių Europos šalių buvo sužavėti ežerų gausa, skaidriu vandeniu, tyla, žvaigždėtu dangumi. Daugelis jų paminėjo, kad tokioje aplinka labai skatina atsipalaiduoti, labiau pažinti save ir santykį su supančia aplinka. Dalyviai kūrė pasiūlymus, kaip mus supanti gamta gali būti labiau tausojama, kaip galima išsaugoti jos natūralumą. Jie skatino ir kitus žmonės, gyvenančius šiose nuostabiose apylinkėse atsakingai žiūrėti į aplinką, mažiau pirkti plastikinių maišelių, stengtis rūšiuoti atliekas, naudoti produkciją iš perdirbtų medžiagų.

Ugdomosios veiklos Daugirdiškių apylinkėse parodė ir regiono potencialą pritraukti daugiau tarptautinių grupių, kurios gali tobulėti, pasitelkdami įvairius patyrimus gamtoje. Užsieniečių susižavėjimas aplinka kelia minčių ir apie eko turizmo plėtrą bei geresnę infrastuktūrą keliavimui, gamtos pažinimui.

Praėjusį penktadienį dalyviai išvyko pilni įspūdžių, įžvalgų ir planų tolesniam tobulėjimui. Žmonės suprato tobulėjimo reikšmę bei įsivardino sau svarbias asmeninių ir socialinių įgūdžių sritis, kurios yra svarbios įvairiuose gyvenimo situacijose. Dalyvių paliktos fotografijų galerijos ir toliau atliks savo misiją, skatindamos žmones geriau pažinti aplinką bei save. Povandeninė paroda nuo rugpjūčio mėn. bus eksponuojama Platelių ežere, Nardymo akademijoje, o antžeminė galerija šiuo metu yra eksponuojama Mokymų centre “Daugirdiškės”. Dėl parodų eksponavimo savo įstaigoje ar mokykloje galite rašyti į info@krc.lt arba projects@daugirdiskes.lt

Kūrybinės raiškos centras yra ne pelno siekianti nevyriausybinė jaunimo organizacija dirbanti su jaunais žmonėmis bei mokytojais, jaunimo darbuotojais, suaugusiais, vietos bendruomenėmis. Organizacijos veikla orientuota į įvairių asmeninių kompetencijų ugdymą ir Europinių temų pažinimą. Visos KRC veiklos paremtos neformalaus ugdymo principais. Organizacija gali pasidžiaugti daugiau nei 13 metų patirtimi rengiant ir įgyvendinant kokybiškas edukacines veiklas jauniems ir suaugusiems žmonėms bei turinti tarptautinių partnerių visame pasaulyje.

Laimonas Ragauskas
Kūrybinės raiškos centras

Į viršų