Sirgaliai iš 11 šalių pristatys savo kultūras festivalyje Kuršėnuose

Rugsėjo 3 d. Kuršėnuose nuo 14 iki 21 val. vyks krepšinio sirgalių sporto ir kultūros festivalis, kuriame savo kultūras pristatys sirgaliai iš Graikijos, Gruzijos, Ispanijos, Italijos, Izraelio, Kroatijos, Latvijos, Lietuvos, Prancūzijos, Turkijos ir Vokietijos. Festivalio metu vyks tarptautinis fanų gatvės krepšinio turnyras, krepšinio šokėjų varžybos, kūrybinės dirbtuvės, tautodailininkų mugė, geriausio fano rinkimai, gyvo garso koncertas ir šalių muziką pristatanti DJ programa.

„Festivaliu siekiame, kad krepšinio čempionatas būtų ne tik proga pamatyti geriausius Europos žaidėjus, bet ir leistų žmonėms geriau susipažinti su varžybose dalyvaujančiomis šalimis, jų kultūra. Mūsų eksperimentas gatvėje parodė, kad lietuviai labai gerai žino savo krepšininkų pavardes, tačiau ne visada gali pasakyti Kroatijos sostinės pavadinimą ar įvardinti bent vieną Graikijos krepšinio įžymybę“ – teigė vienas festivalio organizatorių Vytenis Kviklys.

Festivalis Kuršėnuose vyks nuo 14 iki 21 val. trijose Kuršėnų miesto centro erdvėse.

Nuo 14 iki 17 val. centrinėje automobilių stovėjimo aikštelėje įrengtose keturiose krepšinio aikštelėse vyks tarptautinis trys prieš tris gatvės krepšinio turnyras, krepšinio maratonas bei įvairūs kiti krepšinio konkursai.

Nuo 14 iki 17 val. J.Basanavičiaus gatvėje jaunimas iš 11 šalių surengs savo šalių kultūrų pristatymus; veiks tautodailininkų mugė, kurioje bus galima įsigyti su krepšiniu susijusių suvenyrų; žmonės galės dalyvauti kūrybiniuose užsiėmimuose ir pasigaminti sirgalių atributikos, piešti ant kūno ir marškinėlių; įsiamžinti foto kampelyje su įvairių šalių simboliais; mokytis šokti su Europos hip hopo čempionėmis TiNa ir DiNa. J.Basanavičiaus gatvėje „DJ Weedska“ gros Europos krepšinio šalių DJ miksą, kurio metu skambės įvairių šalių krepšinio himnai.

Nuo 14 iki 19 val. Lauryno Ivinskio aikštėje vyks koncertas, kuriame gros Gerai Gerai & Miss Sheep, Eglė Sirvydytė, Ledi AIS, Onsa, Emsus, Trylika, Shamanna Bug. Nuo 15.30 iki 16.30val. vyks krepšinio šokėjų turnyras, kurio metu šokių grupės atliks trumpas įvairias krepšinio šalis pristatančias programas. Renginį užbaigs DJ D.Dzouns programa.

Į festivalį žmonės kviečiami atvykti pasipuošę sirgalių atributika. Vyks geriausio fano rinkimai, kurių metu bus vertinama sirgalių apranga, atributika, skanduotės.

Visi renginiai nemokami. Daugiau informacijos apie festivalį ir išsami renginio programa 9 kalbomis – www.festivalis.eu.

Scroll to top