Sicilijoje vyko tarptautinis seminaras „Jaunimo dalyvavimo“ tema

Šių metų rugpjūčio mėn. 18-28 dienomis Sicilijoje (Katanijoje) vyko tarptautinis seminaras, kuriame dalyvavo Jaunųjų konservatorių lygos narė Leila Mustafajeva kartu su Agne Navickaitė iš Kūrybinės raiškos centro bei Žilvinu Mažeikiu iš Jaunimo linijos. Seminaras vyko „Jaunimo dalyvavimo“ tema. Į seminarą susirinko jaunimo lyderiai iš įvairių Europos valstybių: Italijos, Katalonijos, Portugalijos, Lietuvos, Belgijos. Tačiau Seminaras buvo ypatingas tuo, kad į jį suvažiavo ne tik Europos valstybių jaunimo lyderiai pasidalinti savo patirtimi šioje srityje bet ir jauni žmonės iš Pietų Amerikos valstybių: Ekvadoro, Kolumbijos, Peru, Bolivijos, Nikaragvos. Jauni žmonės susibūrė kartu, norintys diskutuoti Jaunimo dalyvavimo tema Europos ir Pietų Amerikos šalyse, sužinoti daugiau apie  priežastis bei kliūtis jauniems žmonėms įsitraukti į jaunimo veiklą, ties kurių būtų galima toliau dirbti.

Šis seminaras yra vienas iš ilgalaikio projekto „Encuentro de Juventus Creadoras“ etapas. „Encuentro“ – reiškia „Susitikimas“ (ispanų k.) – Sicilijoje įvyko jau ketvirtą kartą, todėl seminaras turėjo pavadinimą „Encuentro IV“.  Po tarptautinių susitikimų pasidalinę patirtimi – kiekviena šalis įsipareigoja perduoti įgautą patirti bei žinias savo šalies jaunimui, jaunimo organizacijoms, vykdydami nacionalinius projektus.

Į šį susitikimą mes iš Lietuvos atvykome pirmą kartą, tačiau grįžome pilni įspūdžių ir kupini gerų emocijų. Seminaras nuo pat pradžios buvo ypatingas savo darbo metodais, kurie skatino kūrybiškai mąstyti, per kuriuos jauni žmonės turėjo galimybę išreikšti save, savo emocijas ir mintis – tiek „diskutuoti“ apie jaunimo dalyvavimo kliūtis. Turbūt labiausiai įstrigo „Forum Teatro“ metodas ir jam pasiruošimo uždaviniai – per kurį dalinomės patirtimi, mintimis apie jaunimo dalyvavimo kliūtis bei ieškojome sprendimo būdus, kuriuos vėliau taikysime savo nacionalinėse veiklose. Norima, kad problemos, kurios buvo iškeltos būtų išspręstos.

Įdomios patirties įgavau per seminaro dalį vadinama „Gyvenimo patirtis“. Dalyviai suskirstyti į grupeles 2 dienom išvyko į skirtingus Sicilijos miestus susipažinti su jaunimo organizacijomis, dirbančiomis įvairiomis temomis. Organizacijos, kuriose teko apsilankyti tikrai buvo labai įvairios: dirbančios su vaikais, emigrantais, su Sicilijos mafija, žmonėmis su psichinėm negaliom ir t.t.

Dalyviai taip pat turėjo puikią galimybę pažinti vieną kitos šalies kultūras: kiekviena dieną vyko šalių nacionaliniai vakarai, per kuriuos šalis turėjo galimybę save pristatyti, taip pat organizuojami kiekvienos šalies „Socialiniai užsiėmimai“ – kurie buvo skirti tarpkultūriniam pažinimui bei bendravimui.

„Mane žavėjo mokėjimas dirbti su grupe, atskleisti rimtą temą „jaunų žmonių dalyvavimo kliūtis“ per kūrybiškus metodus; teatrą, lipdymą, šokį, atsipalaidavimo pratimus. Buvo įdomu ir gera būti vienu asmeniu keliose vaidmenyse: tiek projekto koordinatore, tiek dalyve, tiek padėjėja. šiame susitikime („Encuentro“) nereikėjo atskirų mokymų vadovų, visi jais buvome, nereikėjo „dirbti su dalyviais“, nes jais patys ir buvome. Labai įdomi koncepcija šių mokymų, juolab ypatinga tuo, kad įgalino dešimties valstybių žmones veikti ir ateityje, pritaikyti patirtą patirtį savo organizacijose“, – teigė Agnė.

“Encuentro de Juventudes Creadoras” partneriai Lietuvoje yra Kūrybinės Raiškos Centras.

Kūrybinės raiškos centras – nevyriausybinė jaunimo organizacija, vienijanti aktyvius jaunus žmones ir su jaunimu dirbančius žmones, kurie ugdo aktyvius, tolerantiškus, besimokančius ir kritiškai mąstančius piliečius. Daugiau informacijos apie mokymų galimybes ir kitus jaunimo veiklos projektus gali rasti apsilankęs internetinėje organizacijos svetainėje: www.krc.ltwww.youtube.com/krclt

Kūrybinės raiškos centras

Akimirkos:

Į viršų