Šiaulių raj. jaunimas ir naujai išrinkti savivaldybės tarybos nariai diskutavo europinėmis temomis

Kovo 24 dieną, šeštadienį, 14val. Kuršėnų miesto kultūros centro mažojoje salėje įvyko Kūrybinės raiškos centro organizuota Šiaulių rajono jaunimo ir naujai išrinktų savivaldybės tarybos narių konferencija „kavinė“.

Konferencijoje diskutuota apie jaunų žmonių aktyvų dalyvavimą sprendžiant Kuršėnų, Šiaulių raj. problemas, lygių galimybių jauniems žmonėms reikalus, pasiūlymus, kad Europoje vykstantys procesai, politika taptų artimesniais ir labiau žinomais.

Kad konferencija nebūtų nuobodi, buvo sukurta kavinės atmosfera. Kiekvienas kavinės stalas turėjo savo diskusijos temą, o diskusijos dalyviai, sėdėdami prie penkių staliukų, savo mintis rašė tiesiog ant „staltiesių“. Diskutuodami karštomis temomis dalyviai galėjo užsisakyti arbatos, kavos, vaisvandenių ar sausainių. Kavinės vadybininkui „paskelbus gongą“ buvo keičiamasi stalais ir pašnekovais, todėl kiekvienas kavinės lankytojas galėjo savo nuomonę pareikšti daugeliu diskutuojamų klausimų. Pasibaigus penkiems „raundams“, prie staliukų sėdėję konferencijos dalyviai išvadas pristatė vieni kitiems.

Organizatoriai džiaugėsi, jog į konferenciją atvyko Kuršėnų miesto seniūnas V. Gedmontas bei naujosios Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nariai J. Novogreckis, R. Tamošaitis, D. Miliauskienė. Jie noriai, įdomiai ir negailėdami savo laiko diskutavo, dalinosi mintimis ir idėjomis su jaunais žmonėmis.

Kuršėnuose įvykusios konferencijos rezultatai bus pristatyti regioninėje jaunimo konferencijoje Magdeburge, kur susirinks jauni žmonės iš 7 Europos šalių. Tarp jų bus ir šeši kūrybinės raiškos centro atstovai – Arvydas Raščikas, Karolis Gudas, Aivaras Galvelis, Kasparas Laureckis, Donatas Šidagis, Vytenis Kviklys. Šie žmonės kartu su Agne Navickaite, Simona Kvedaraite, Almina, Edgaru Mankumi buvo vietinės konferencijos Kuršėnuose organizatoriai.

Konferencija organizuota Vokietijos prezidentavimo Europos Sąjungos Tarybai proga, 2007 m. paskelbus Europos lygių galimybių metais. Ji sutapo ir su Romos sutarčių 50 metų minėjimu. Konferencija vyko Europos jaunimo kampanijos „Visi skirtingi – visi lygūs“ rėmuose.

Į viršų