Septyni dalyviai iš Lietuvos kūrė ekologišką meną Olandijoje

Vieną karštą rugpjūčio dieną, palikę draugus prie ežerų ir upių, Beatričė, Ernesta, Lina, Neringa, Benas, Rokas ir Benediktas išvyko į jaunimo mainus „Reuse for Art“.

Prisikrovę krepšius lietuviškų gardėsių, o savo sielas dainų ir šokių pakilo lėktuvu Olandijos link. Po ilgos ir nuotaikingos kelionės, ryžtingai nusiteikusi komanda, pagaliau pasiekė stovyklavietę, kurioje jau laukė projekto dalyviai iš Italijos, Prancūzijos ir, žinoma, Olandijos.

Nuo pat pirmos minutės stovyklavietėje, dalyviai buvo įtraukti ir apsupti bohemiškos atmosferos. Draugiški ir šilti žmonės, olandiškai apniukęs dangus – visa tai kūrė menišką aplinką. Nieko nuostabaus, nes mainų tema buvo ekologija ir menas, o tikslas – panaudoti atliekas ir įvairiausias nereikalingas medžiagas menui. Dalyviai turėjo laisvę pasirinkti, ką jie kurs iš atliekų – skulptūras, drabužius ar aksesuarus, o kiti galėjo rinktis fotografiją. Mainų metu dalyviai turėjo paskaitėlę apie profesionalų fotografavimą bei laisvo laiko Amsterdame išbandyti tai, ką išmoko.

Po poros dienų, susipažinę ir susidraugavę, įveikę užduotis Amsterdame bei prisirinkę maišus įvairiausių atliekų, dalyviai pasinėrė į kūrybą.

Lina ir Beatričė siuvo suknelę, kuria vėliau pasidabino komandos modeliukas Ernesta. Benas kruopščiai konstravo didžiulę musę, Neringa ir Rokas Amsterdamo gatvėse fotografavo keisčiausias šiukšlių kompozicijas, na, o komandos lyderis Benediktas, kaip jam ir priklauso, prižiūrėjo, kad darbas vyktų sklandžiai. Taigi, kas siuvo, kas klijavo, kas karpė, rišo, mezgė, kas fotografavo, filmavo, montavo, kas ilsėjosi, kas padėjo, kas ruošė vakarienę, tačiau niekas neliūdėjo ir mėgavosi veikla! O dar nacionaliniai vakarai su lietuviška duona, prancūzišku sūriu, itališkais makaronais ir olandiškais vafliais bei įvairiausiais žaidimais ir šokiais..!

Ir štai, po dešimties aktyvių ir kūrybiškų dienų, visi naujieji menininkai surengė parodą viename gražiausių Amsterdamo parkų ir parodė visam pasauliui, kad perdirbti atliekas yra tikrai svarbu ir naudinga. Praeiviai, pamatę sukneles, rankines ir papuošalus negalėjo patikėti, jog tai padaryta.. naudojant šiukšles! O dalyviai džiaugėsi atskleidę neatrastus talentus savyje, susiradę draugų iš skirtingų Europos kraštų bei padarę aplinką nors truputį švaresnę…

Galimybę sudalyvauti tarptautiniuose jaunimo mainuose dalyviams suteikė Kūrybinės raiškos centras – nevyriausybinė jaunimo organizacija, kuri susikūrė 1999 m. Kuršėnuose. Asociacija vienija aktyvius jaunus žmones ir su jaunimu dirbančius žmones, kurie ugdo tolerantiškus, besimokančius ir kritiškai mąstančius piliečius. Daugiau informacijos apie organizaciją www.krc.lt.

Akimirkos:

Tarptautinių jaunimo mainų „Reuse for Art“ dalyviai

Į viršų