Savanorės įspūdžiai iš Čekijos vėl čia!

Įpusėjęs ruduo, vis rečiau pasirodanti saulė, besiniaukiantis dangus galbūt galėtų atnešti melancholiją ar rudens depresiją, tačiau tik ne čia. Srpen, září, říjen..hmm.. spalis (rašydama straipsnelį kartojuosi ir mėnesių pavadinimus – kitą penktadienį pirmasis čekų kalbos atsiskaitymas) čia atkeliavo kartu su šalto oro gūsiu, tačiau tenka pasiraitoti rankoves ir kibti į darbus. Juk jei lauke ruduo jau pasistatė savasias dekoracijas, neatsilikti turime ir mes?

Susipažinkime su pirmąja projekto veiklų dalimi – 6 darbo valandos per savaitę kartu su dailės, šokių, keramikos bei rankdarbių mokytoja – barbe devindarbe – Teresa. Valandos, kurios neretai padvigubėja, nes tuščių sienų ir nedekoruotų langų čia daugybė. Išgirstame istoriją, kad,  jai pradėjus čia dirbti prieš 6 metus, Dečko (neskaičiusiems pirmojo straipsnio pristatysiu, kad taip vadinasi mano čekiškoji organizacija, kurioje pagal Europos Savanorių tarnybos programą jau praleidau 6 savaites) buvo tuščias ir niūrus tamsaus medžio pastatas, tad žingsnelis po žingsnelio ji vis lipdė mažąjį metų kaitos spektakliuką  ir šiuo metu norint pakeisti sezono dekoracijas jau prireikia įtemptos darbo savaitės.. Nesiskundžiu, visada mėgau piešti. Tad ir valandėlės kuriant dekoracijas organizacijai ar  mažylių priežiūros centrui neprailgsta.

Taip leidžiu savo rytą, tačiau 24 paros valandas dalijasi ir kiti užsiėmimai – kas savaitiniai anglų kalbos kursai miesto savivaldybėje su suaugusiaisias bei pamokos su paaugliais ir mažaisiais pradinės mokyklos auklėtiniais atneša nedidelius iššūkius. Žinau, kad vidutiniokiškas mano anglų kalbos lygis nėra pats tinkamiausias pavyzdys, tačiau dirbu kartu su mokytoja, beto, esu atsakinga ne už gramatinių taisyklių paaiškinimą, tačiau už interaktyviąją pamokos dalį – žaidimus, įdomius pratimus ar kitas motyvuojančias priemones, padedančius išmokti ir pamėgti kalbą. Tenka prisiminti pamokas mokykloje, pasiieškoti užduočių internete ar pasikonsultuoti su buvusiais savanoriais. Nuolatinė komunikacija. Juk to neišvengsi nė viename darbe ar studijose, o įgūdis rasti tinkamą informaciją ir gebėti ją pritaikyti atsižvelgiant į grupės norus taip pat bus vertingas. Mokome ir mokomės…x)

Mokomės ir šokti! Žodžio mokome čia pavartoti jau nedrįsiu. Atvykau į organizaciją (galima būtų ir apibendrinti – miestelį), kuriame šokio kultūra labai svarbi ir čia vyksta daugybė užsiėmimų. Tačiau… šoka čia gatvės šokius ir hip hop‘ą, o tai man – iki šiol nepažintos sritys. Tiesa, turiu keletą valandėlių su pačiais mažiausiaisias – 4-6 metų vaikučiais, kur mokausi tradicinių čekiškų dainelių ar tautinių šokelių (bei demonstruoju ir bandom išmokti keletą lietuviškų), tačiau didesniąją laiko dalį praleidžiu veidrodžių karalystėje grojant hip hop‘o ritmui. Nauji įspūdžiai ir pažįstama laimė judant šokio rimtu..

Tačiau mes ne tik dirbam! Keliaujam ir tiriam nuostabią Čekijos gamtą.  Keletą šviežių akimirkų iš šeštadienio kelionės po Čekijos rojų, galite pamatyti ir čia. Daugiau – nuvykus į  Adršpašsko-teplické skály.
Rekomenduoju KIEKVIENAM! Kvapą gniaužianti vieta…

Takai ir takeliai, purvo vonios ir pusės metro siaurumo tuneliukai tarp uolų, kai išklysti iš kelio… 8 valandų kelionė, apie 15 kilometrų, šimtai nuotraukų ir neblėstanti nuo veido šypsena. Darsyk mintyse pasidžiaugiu savanoriaudama būtent čia, o ne kur nors kitur, nes sportas buvo (ir yra) didelė mano gyvenimo dalelė, o čia sportuoja visi! Dviračių takų gausa bei gatvėmis riedančių dviračių transporto priemonių skaičiumi galėtų pasigirti nebent..Olandija? Tikrosios statistikos nežinau, nesmerkit, jei nepataikau į dešimtuką…(krepšinį paskutinįjį syk žaidžiau? Ech, be galo seniai…).

Tad į kelionės dviratuku ir aš susiruošiu keliskart per savaitę. Vienąsyk į netoliese esantį miestelį, kitą – į Lenkiją, nusipirkti ledų…x)

Taip ir gyvenam!  Vis dar ieškom, nemiegam, aplankom, patiriam, skaitom, mokomės.. Veiksmažodinė kalba primena Donelaitį, tačiau čia skaitom Milan Kunderą arba… Kafką.
Ką rudenį veikiat Jūs?…

Į viršų