Savaitgalį jaunimas rinkosi aktyvaus Lietuvos jaunimo sostinėje – Kuršėnuose!

Kūrybinės raiškos centras, švenčiantis 10 metų gimtadienį, liepos 31d. – rugpjūčio 1d. jaunus žmones skatino atstovauti savo interesams ir būti kūrybiškais.

Liepos 31d. – konferencija

2008 metų pavasarį prasidėjusio jaunimo demokratiškumo projekto „Vitaminai“ organizatoriai sukvietė jaunus žmones iš visos Lietuvos į baigiamąją šio projekto konferenciją. Jos metu „Vitaminų“ dalyviai iš Kuršėnų, Lentvario, Tukums ir Talsi (Latvijos) pristatė įgyvendintas veiklas bei tradiciniais ir netradiciniais būdais atstovautus interesus savo vietos bendruomenėse. Patirties pasidalijimas nebuvo vienintelis konferencijos tikslas. Susirinkusieji buvo pakviesti dalyvauti viename iš 5 užsiėmimų, kuriuose dalyviai galėjo susipažinti su protestuotojo abėcėle, debatais, meno panaudojimo galimybėmis atstovaujant savo interesams, sužinoti kaip atstovaujami jaunimo interesai Lietuvoje ir kaip įgyvendinti jaunimo demokratiškumo projektus. ši netradicinė konferencija buvo uždaryta bendra susirinkusiųjų nuotrauka. Projektą „Vitaminai“ remia ES programa „Veiklus jaunimas“, Trakų rajono savivaldybė bei Šiaulių rajono savivaldybė.

Rugpjūčio 1 d. – KRC gatvė Nr. 10

Šeštadienį Kūrybinės raiškos centro 10 metų gimtadienio proga centrinė Kuršėnų miesto J.Basanavičiaus gatvė  tapo KRC gatve Nr. 10. Kaip teigė organizacijos vadovė Agnė Kviklienė, „KRC yra išskirtinė jaunimo organizacija, kuri neturi savo būstinės, bet savo gimtine laiko Kuršėnus. Simboliškai 10-mečio renginį buvo sumanyta organizuoti gimtinės gatvėje. Gatvė pasižymi įvairove, atvirumu, betarpišku bendravimu, besikeičiančiais žmonėmis – taip pat galėtume apibūdinti ir KRC per jos gyvenimo laikotarpį“.

Gatvėje veikė daugybė kūrybinių, mokomųjų ir sportinių dirbtuvių, šiaulių rajono organizacijos pristatinėjo savo veiklas. Atėjusieji turėjo galimybę pabandyti pūsti didžiulius muilo burbulus, išmokti karate judesių, šokti breiką, žongliruoti, nusifotografuoti apsirengus įvairiais stiliais, dalyvauti pupų spjaudymo varžybose, žaisti šaškėmis, išmokti gaminti papuošalus iš veltinių, pasigaminti marškinėlius su užrašu „Aš myliu Kuršėnus“, pasiūlyti idėją Kuršėnams, dalyvauti Kūrybinės raiškos centro loterijoje ir dar daug kitų veiklų.

Šventės dalyvius ypatingai sudomino galimybė apsilankyti „Gyvojoje bibliotekoje“ ir paskaityti knygą – tikrą žmogų. Skaitytojai turėjo galimybę pabendrauti su nerege, žmogumi su psichine negalia, juodaodžiu, kitų tautybių žmonėmis, mažaūge mergina, feministe ir kt. šio užsiėmimo partneris – Nacionalinis socialinės integracijos centras.

Gatvės renginius uždarė daugiau nei savaitę Kuršėnuose veikę tarptautinių jaunimo mainų „Ežiuk, grįžk į mišką“ dalyviai iš Lietuvos, švedijos, Latvijos ir Suomijos. Jie pristatė mainų metu sukurtą bendrą internacionalinį kostiumą bei spektaklį apie ežiuko grįžimą į mišką. Mainus įgyvendino Kūrybinės raiškos centras, finansavo ES programa „Veiklus jaunimas“.

10-mečio vakaras – organizacijos nariams, partneriams, veiklų dalyviams

Šeštadienio vakarą buvę ir esami Kūrybinės raiškos centro veiklų dalyviai, partneriai, nariai, svečiai buvo pakviesti į „dešimtmečio vakarą“. Jis vyko šalia Kuršėnų esančiame Paežerių dvare, kuris neoficialiai laikomas simboliškais KRC namais, nes ten buvo įgyvendinta nesuskaičiuojamas skaičius įvairių veiklų. Vakarą atidarė dabartinė KRC vadovė Agnė Kviklienė bei anksčiau organizacijos vadovais buvę Roma Albrikienė bei Vytenis Kviklys. Organizacijos narius sveikino partneriai, draugai, Šiaulių rajono savivaldybės atstovai. Vakaro kulminacija – KRC ilgamečių partnerių grupės „Skylė“ ir Aistės Smilgevičiūtės koncertas, daugeliui palikęs neišdildomus įspūdžius.

2009 – KRC dešimtmečio metai

Pasiruošimas KRC gimtadienio šventei vyko ištisus metus, specialiai šiai progai sukurtas KRC 10-mečio logotipas, internetiniame puslapyje www.krc.lt sukurta KRC veidų knyga, išleistas specialus naujienlaiškis. Suskaičiuota, kad per 10 metų organizacija įgyvendino apie 500 įvairaus masto veiklų, kurios dalyvavo keli tūkstančiai jaunų žmonių iš Lietuvos, Europos ir kitų pasaulio žemynų. Visos šios veiklos buvo įgyvendintos, nors organizacija neturi nei vieno nuolatos apmokamo darbuotojo, o jos pagrindą sudaro daugiau nei 20 savanoriškai dirbančių jaunų žmonių, kurie kilę iš Kuršėnų.

Kūrybinės raiškos centras – jaunimo neformalaus ugdymo organizacija, kurios tikslas – ugdyti kritiškai mąstančius, tolerantiškus ir aktyvius piliečius. Kūrybiškumą organizacija supranta ne tik kaip šokį, dainą ar eilių kūrimą, bet ir mokėjimą kitaip pasižiūrėti į esamą situaciją ir gebėjimą prisidėti prie pokyčių savo aplinkoje kūrimo.

Kūrybinės raiškos centras

Akimirkos:

Į viršų