Raportuok Kuršėnams!

Kuršėnai.lt nejuokauja! Jei pieši, rašai, filmuoji, fotografuoji – rimtai perskaityk šį pasiūlymą – jis tiesiog subalansuotas tau!

Kuršėnai.lt ir Kūrybinės raiškos centras kartu su VŠĮ „Šiauliai plius“ skelbia aktyviausio žurnalisto konkursą. Rašyk, piešk, montuok, filmuok – ir tapsi profesionalios „Šiauliai Plius“ naujienų komandos nariu! Už naujienas bus atsilyginta, o aktyviausiam – neeilinė dovana!

Kūrybinės raiškos centras ir naujienų grupė savaitraštis „Šiauliai plius“, Splius regiono televizija ir portalas etaplius.lt ieško žurnalistinių talentų Kuršėnuose! Kviečiame pamatyti problemas esančias Kuršėnuose, atrasti aktualias temas ir įdomiai jas perteikti.

Aktyviausio Kuršėnų reporterio konkurso pradžia: 2011 metų spalio 10 d.
Konkurso pabaiga: 2012 metų sausio 20 d.
Konkurso dalyviai: Jauni kuršėniškiai nuo 15 iki 25 metų amžiaus
Konkurso tikslas: parašyti kuo daugiau straipsnių (atsiliepimų, anonsų, komentarų, interviu, tyrimų), atsiųsti nuotraukų, sukurti video reportažų ar nupiešti karikatūrų aktualia Kuršėnams tema.
Konkurso prizinis fondas: autorinė sutartis su „Šiauliai plius“ žiniasklaidos grupe, konkurso partnerių dovanos-suvenyrai, piniginiai atlygiai už kiekvieną „Šiauliai Plius“ naujienų grupės leidinyje publikuotą straipsnį, pakvietimas prisidėti prie „Kuršėnai.lt televizijos“ kūrybinės grupės.

Konkurso eiga

Nuo 2011 metų spalio 10 d. iki 2012 m. sausio 20 d. kiekvienas konkurso dalyvis gali siųsti straipsnius, video reportažus, nuotraukas, karikatūras konkurso organizatoriams. Už kiekvieną tinkamą ir Kuršėnų miesto bendruomenės svetainėje ir „Šiauliai Plius“ naujienų grupės leidiniuose, portaluose paskelbtą straipsnį, video reportažą ar nuotraukas autorius gaus nustatytą taškų skaičių. Ypatingai laukiami video filmukai, pristatantys Kuršėnus (Kuršėnų gyvenimą, aktualijas, problemas, ypatingas dėmesys skiriamas savanorystės skatinimui.) Už „Šiauliai Plius“ naujienų grupės leidiniuose publikuotus straipsnius dalyviui bus mokamas ir piniginis atlygis. Konkurso pabaigoje taškai bus sumuojami. Prizinis fondas bus išdalytas proporcingai surinktam taškų skaičiui.

Pavyzdžiui, per spalio – sausio mėnesius svetainėje www.kursenai.lt ir „Šiauliai Plius“ naujienų grupės leidiniuose, tinklapiuose bus paskelbti penkių konkurso dalyvių straipsniai, video reportažai ir nuotraukos (pavadinkime dalyvius A, B, C, D ir E). 2012 m. sausio 20 dieną susumavus rezultatus paaiškėja, kad A surinko 5, B – 15, C – 20, D – 25, E – 40 taškų. Prizinį fondą proporcingai savo surinktam taškų skaičiui pasidalins visi dalyviai: A, B, C, ir D – konkurso partnerių įsteigtus prizus bei piniginius atlygius už straipsnius, o E – autorinę sutartį su „Šiauliai plius“ žiniasklaidos grupe.

Taškai

Taškai skiriami už paskelbtus tekstinius straipsnius (atsiliepimų, anonsų, komentarų, interviu, tyrimų):

  • Iki 250 žodžių – 2 taškai
  • Virš 250 žodžių – 4 taškai

Taškai skiriami už paskelbtus sumontuotus video reportažus – 10 taškų.

Papildomi taškai skiriami už atsiųstas nuotraukas, karikatūras (kartu su straipsniu).

  • Už vieną nuotrauką – 1 taškas.
  • Daugiau nei vieną nuotrauką – 2 taškai.
  • Už karikatūrą – 4 taškai.
  • 3 taškai skiriami už foto reportažą iš renginio ar įvykio (ne mažiau penkių nuotraukų), lydimo trumpo autoriaus komentaro ar paaiškinimo.

Jei straipsnis atsiųstas ne vieno autoriaus, o kelių, tai taškai numatyti už atitinkamą straipsnį padalijami visiems autoriams po lygiai (pavyzdžiui jei du autoriai atsiuntė straipsnį, kuris ilgesnis nei 250 žodžių, tai kiekvienas iš jų gauna po du taškus).

Papildomas 1 taškas gali būti skiriamas už:

  • naujienos operatyvumą – t.y. jei autorius atsiunčia straipsnį ar nuotraukas praėjus ne daugiau kaip dienai po įvykusio renginio ar nutikimo.
  • temos aktualumą
  • kūrybiškumą
  • naujienos temą – savanorystę

Kur siųsti straipsnius, nuotraukas, video, karikatūras?

Visus straipsnius, nuotraukas, video ir karikatūras siųskite elektroniniu paštu kursenai@kursenai.lt bei neužmirškite skaičiuoti savo surinktų taškų!

Kaip publikuoti video reportažus?

Video reportažus publikuokite interneto svetainėje www.youtube.com. Video reportažo pabaigoje turi būti paminėti bendraautorių vardai bei pavardės, data, svetainės www.kursenai.lt ir projekto „Tapk Kuršėnų reporteriu“ pavadinimai. Nuorodą bei trumpą autoriaus komentarą siųskite adresu kursenai@kursenai.lt

Jei video reportažą atsiuntė keli žmonės, taškai už reportažą padalijami visiems autoriams po lygiai.

Konkurso tęstinumas

„Tapk Kuršėnų reporteriu“ konkurso dalyviai bus pakviesti dalyvauti Kuršėnų miesto bendruomenės svetainės komandos mokymuose, kuriuose susipažins su internetinės žurnalistikos principais bei kartu su bendraminčiais planuos Kuršėnų miesto bendruomenės svetainės plėtrą. Na o konkurso nugalėtojas galės pradėti savo jaunojo žurnalisto karjerą „Šiauliai Plius“ kūrybinėje komandoje, o geriausio, Kuršėnus reprezentuojančio, video filmuko autorius bus pakviestas prisijungti prie „Kuršėnai.lt televizijos“ komandos.

Filmuok, pastebėk ir įamžink – kaupk taškus ir tapk Kuršėnų reporteriu!

Neblogas būdas prasimanyti pinigėlių? O kur dar visos pažintys, įvykiai, žmonės, idėjos, kurios atsiras kai bandysite atrasti kažką naujo Kuršėnuose.

Konkursą rengia ir projektą įgyvendina Kūrybinės raiškos centras kartu su „Šiauliai plius“. Projektą Kursenai.lt televizija finansuoja Šiaulių rajono savivaldybės administracija

    

Scroll to top