Projekto „Your Time – Your Possibilities“ dalyviai susitiko su Kuršėnų vaikų globos namų vaikučiais

Kiek anksčiau aprašytasis projektas „Your Time – Your Possibilities“ tęsiasi Lietuvoje. Ta pati 5 žmonių komanda, spalio 23 dieną, lankėsi Kuršėnų vaikų globos namuose, kur vaikams trumpai papasakojo apie patį projektą bei dalinosi Armėnijoje įgyta patirtimi.

Visus vaikai pasitiko kupini smalsumo ir klausimu: „Ką mes veiksime?“, „Ar ilgai pas mus būsite?“. Susitikimas su vaikais buvo pradėtas susipažinimo žaidimu, kad išmoktumėme kitų vardus. Bandėme skatinti vaikų kūrybiškumą, todėl paprašėme ant lapelio nupiešti gyvūną, kurio pavadinimas prasidėtų pirmąja vardo raide, vėliau pristatinėjome savo piešinėlius.

Visus labiausiai pralinksmino jauniausias Tadukas, kuris pasakė „Mano vardas Tadas ir aš nupiešiau katiną“. Kaip vėliau supratome, tai buvo katinas Tomas iš animacinio filmuko.

Išradingumą skatinantys žaidimai tęsėsi. Visiems susiskirsčius poromis, prisipūtėme po balioną ant kurio piešėme savo porininką. Buvo išties smagu. Pamačius, kad vaikams tikrai patinka piešti ir vėliau pasakoti, kai visas dėmesys skiriamas tik jiems, nusprendėme pasidomėti ką vaikai veikia laisvalaikiu ir vėlgi išdalinus po balto popieriaus lapą pasitelkėme fantaziją ir piešėme savo laisvalaikį. Pristatinėjant darbelius tikrai pribloškė tai, kad visi vaikai labai aktyvūs: futbolas, krepšinis, jodinėjimas. Vos keli tepaminėjo kompiuterį ar televizorių. Beveik tobulas pavyzdys kaip nešvaistyti savo laiko veltui.

Norėjosi padaryti kažką, kad liktų kokia smulkmenėlė prisiminimui apie mūsų popietę praleistą kartu, todėl nusprendėme pamokyti lankstyti origami. Čia mums labai padėjo Benas iš Kūrybinės raiškos centro (ačiū jam!). Ir vėl vaikai mus nustebino, pora vaikinų prasitarė, kad jie jau yra išlankstę dvi mokomąsias knygas ir kad čia nėra nieko sunkaus (mus ir vėl aplenkė!).

Laikas bėgo neapsakomai greitai, tad net nepajutome kaip vėl teko tarti tą žodį „Sudie“. Atsisveikindami vaikams padovanojome keletą stalo žaidimų bei, žinoma, saldainių, tikėdamiesi, kad tai bent kažkiek praskaidrins jų kasdienybę. Būdami kartu supratome, kad šiems vaikučiams reikia šilumos, reikia dėmesio, galiausiai, jiems reikia viso to, ko reikia kiekvienam iš mūsų ir dar daugiau.

Tai buvo jau antrasis Kūrybinės raiškos centro organizuotas susitikimas su Kuršėnų vaikų globos namų vaikučiais. Tikimės, kad šie susitikimai taps gražia kasmetine tradicija!

Iki kitų susitikimų, mūsų mažieji bičiuliai!

Video akimirkos:

Kristina Šliažaitė
Video: Romas Klapatauskas

Scroll to top