Projektas „Environmentally friendly“ jaunimo mobilumui Europoje ir Azijoje skatinti prasidėjo!

Kovo 10-osios vakarą „Daugirdiškių“ mokymo centro duris pravėrė nevyriausybinės jaunimo organizacijos Kūrybinės raiškos centro vykdomo projekto „Enviromentaly friendly“ dalyviai, atvykę iš Kinijos, Ispanijos, Lietuvos, Vietnamo bei Vokietijos. Šio projekto koordinatorė Sandra Navickaitė teigia, jog  projektas „Environmentally friendly“ yra vienas iš pirmųjų tokio pobūdžio Lietuvoje, skatinantis Europos ir Azijos šalių jaunimo partnerystę, sprendžiant pasaulines ekologijos problemas, kuris yra finansuojamas Europos Sąjungos programos „Veiklus jaunimas“.

Penkiolikos aktyvių jaunų žmonių laukia tarptautiniai susitikimai Lietuvoje, Vietname ir Vokietijoje. Pirmoji dalis, metus trunkančio projekto, prasidėjo dar 2012 metais gruodžio mėnesį. Projekto dalyviai savo šalyse atlikinėjo bendruomenės tyrimus: bandė išsiaiškinti, kokios aplinkosaugos ir ekologijos problemos yra aktualios kiekvienoje šalyje,  kokios  programos, skatinančios jaunimo mobilumą, egzistuoja jų miestuose.

Antroji projekto dalis – Lietuvoje. Mokymų metu dalyviai daugiau sužinos, kaip kokybiškai įgyvendinti jaunimo mobilumo projektus ekologijos tema, gilins turimas žinias apie darbo su jaunimu specifiką Azijoje ir Europoje. Projekto dalyviai mokysis ne tik iš profesionalų bet ir vieni iš kitų: dalinsis savo turima patirtimi, mintimis, klausimais. Po dešimties dienų mokymų sesijos projekto dalyviai imsis veiklos, kuri skatins jaunimą keisti ir įgyti naujų įpročių, padėsiančių gyventi ekologiškiau.

Pirmosios projekto dienos Lietuvoje skirtos ne tik susipažinti tarpusavyje ar su aplinkinėmis bendruomenėmis, bet ir išsiaiškinti, kokios aplinkos apsaugos problemos vyrauja Europoje ir Azijoje. Seminarui kiek įsibėgėjus konferencijos Vilniuje metu buvo pristatoma „Veiklaus jaunimo“ programa, kaip vienas iš jaunimo mobilumą skatinančių veiksnių. Jauni žmonės pristatė, kokiais būdais buvo įgyvendinti tarptautiniai jaunimo mainai ir savanoriškos veiklos projektai. Projekto „Environmentally friendly“ dalyviai papasakojo apie jų atliktus tyrimus, kaip jaunimas įgyvendina projektus, skirtus ekologijos ir aplinkosaugos plėtrai Azijos ir Europos šalyse. Projekto dalyvė iš Lietuvos Neringa Riškutė džiaugiasi, jog susitikimas buvo naudingas, nes informacija buvo perteikta interaktyviai, buvo sudarytos sąlygos tiek jauniems žmonėms, tiek atstovams iš JTBA pasidalinti patirtimi ir pasikeisti nuomonėmis apie jaunimo mobilumo galimybes.

Dalyviai, grįžę iš Lietuvos namo, organizuos vietines veiklas bei bandys praktiškai pritaikyti įgytas naujas žinias. Vėliau jų laukia susitikimas Vietname, kur bus  įgyvendintas jaunimo mobilumo projektas ekologijos tema. Gautus rezultatus turės pristatyti savo šalies bendruomenei bei organizacijoms. Viską vainikuos Vokietijoje vyksiantis projekto įvertinimo susitikimas, kurio metu bus diskutuojama ir planuojama, kaip būtų galima tęsti šių Europos ir Azijos šalių bendradarbiavimą. Dalyvės iš Kinijos šio projekto dėka tikisi sužinoti daugiau apie kitas kultūras bei nori susirasti daugiau draugų ir būsimų partnerių, su kuriais galėtų įgyvendinti kitus projektus.

Akimirkos:

Į viršų