Pirmasis kuršėniškių susitikimas Londone: kiekvieną vakarą galvoju apie Lietuvą

Balandžio 4 dieną, Londone gyvenantys kuršėniškiai bei iš Kuršėnų atvykę Kūrybinės raiškos centro nariai susirinko į pirmąjį susitikimą susipažinti, užmegzti ryšius bei neformaliai pasikalbėti apie gyvenimą emigravus.

Kuršėniškiai susitinka Londone

Į jaunimo organizacijos Kūrybinės raiškos centro inicijuotą susitikimą atvyko net 17 Londono priemiesčiuose gyvenančių kuršėniškių, kurie dėl tam tikrų priežasčių prieš keletą metų išvyko į Didžiąją Britaniją mokytis, dirbti ar tiesiog pradėti naują gyvenimo etapą.

Susitikimas prasidėjo nuo susipažinimo. Kiekvienas trumpai pristatė save – kaip jis ar ji susijusi su Kuršėnais, kada ir kodėl persikėlė į Londoną ir ką šiuo metu veikia.

Kūrybinės raiškos centro nariai buvo paruošę video reportažą iš Kuršėnų, kuriame pakalbinti miesto gyventojai išsakė savo nuomonę emigrantų klausimu bei perdavė jiems linkėjimus. Vakaro metu buvo pristatyti dar keli jaunų žmonių sukurti filmukai apie Kuršėnus, lankytinas vietas, aktualias problemas. Susitikimo metu Londono kuršėniškiai turėjo galimybę perduoti linkėjimus Lietuvoje esantiems kuršėniškiams – jų išsakytos mintys buvo nufilmuotos ir bus pristatytosKuršėnų gyventojams.

Susitikimo organizatoriai atvykdami su savimi atsivežė ir šiek tiek maisto iš Kuršėnų – tikros naminės duonos, lašinių, kumpio, sūrio, saldumynų, konditerijos gaminių. Susirinkusieji su mielu noru skanavo vaišes prisimindami savo gimtąjį miestą.

Sergame už Lietuvą

Kuršėniškiai gyvenantys Londone sako niekada nenustoję palaikyti ryšio su gimtąją šalimi bei miestu – jie grįžta aplankyti ten pasilikusių giminių, draugų. Dauguma susirinkusiųjų turi galimybę sužinoti aktualiausias naujienas matydami visus lietuviškus televizijos kanalus, lankydamiesi naujienų portaluose ar bendraudami internetu su artimaisiais. Anot jų, lietuvių vienybė išryškėja stebint krepšinio varžybas arba Eurovizijos dainų konkursą, kurių metu jie savo balsus atiduoda „saviems“.

„Kiekvieną vakarą kalbu su savo mama, kuri man visada papasakoja kas naujo įvyko, nutiko ar pasikeitė. Netgi galiu pasakyti kiek pabrango kiaušiniai“, – juokavo Giedrė, jau daugiau nei metus besimokanti ir gyvenanti Londone.

Į susitikimą su sūnumi Gyčiu atvykusi Dalia prisipažino, kad kiekvieną vakarą galvoja apie Lietuvą ir ten pasilikusius artimuosius, jaučia prisirišimą prie gimtojo krašto ir norą vieną dieną sugrįžti į savo tikruosius namus.

„Nors ir esame apsirūpinę materialiai, atrodo nieko netrūksta, bet niekada negalėsiu jaustis čia sava. Esame svetimame krašte. Visada pasiilgstu savo namų, vaikų, kaimynų. Trūksta to dvasinio peno, kurį galima gauti tik esant Lietuvoje“, – atviravo Dalia.

Pasaulis vis dėlto mažas

Susirinkusieji sakė, kad apie šį susitikimą sužinojo iš savo pažįstamų ar skaitydami naujienas internete. Dauguma abejojo iki paskutinės minutės, nežinodami kur einantys ir ko reikia tikėtis, tačiau labai džiaugėsi galimybe susitikti su savo kraštiečiais ir pasikalbėti.

Kiekvienas iš susirinkusiųjų buvo vienaip ar kitaip susiję vieni su kitais – kas kieno buvęs kaimynas, kas klasiokas, kas mokytojas, o kas kažkada seniai matytas praeivis Kuršėnų gatvėse. šis miestas turbūt tapo tvirčiausiu ryšiu, jungiančiu visus šiuos žmonės, kurie pasibaigus šiam susitikimui norėjo dar kartą sugrįžti, burtis į mažytę bendruomenę ir toliau palaikyti ryšius. Jie pageidavo, kad tokie susitikimai vyktų ir toliau, bent kartą metuose ir vylėsi, kad kiekvieną kartą prisijungs vis daugiau ir daugiau Londono kuršėniškių.

Viena iš dalyvių atviravo – „Man labai gera čia. Jaučiuosi kaip būdama Kuršėnuose“. Po daugiau nei dvi valandas trukusio susitikimo viename iš Londone esančių bendruomenės centrų, žmonės ilgai nesiskirstė ir pasiliko vakaroti netoliese esančiame bare.

Kūrybinės raiškos centras – jaunimo neformalaus ugdymo organizacija, kuri ugdo tolerantiškus, besimokančius ir kritiškai mąstančius piliečius.

Agnė Rapalaitė

Keletas akimirkų iš Londono:

Į viršų