Oras, žemė ir vanduo – edukacinis leidinys

Kūrybinės raiškos centras pristato edukacinį leidinį paremtą  projekto “Atrask save, atrask Europą” dalyvių ir rengėjų patirtimis ir įžvalgomis apie vandenį, orą ir žemę kaip metodus savęs pažinimui.

Kūrybinės raiškos centras 2012 liepos 14-22d. įgyvendino ES Mokymosi visą gyvenimą Grundtvig paprogramės remtą seminarą “Atrask save, atrask Europą” (angl. „Discover Yourself, Discover Europe“). Pristatome edukacinį leidinį paremtą šio projekto dalyvių ir rengėjų patirtimis ir įžvalgomis apie vandenį, orą ir žemę kaip metodus savęs pažinimui.

Seminaro metu, 17 dalyvių iš 10 Europos  valstybių gyveno Daugirdiškių kaime (Elektrėnų sav.) mokymų centre “Daugirdiškės”. Įvairių veiklų metu dalyviai siekė geriau pažinti juos supančią aplinką, save ir Europą, kurioje gyvena. Seminaro metu suaugę besimokantieji išbandė save įvairaus sudėtingumo veiklose, kurios daug kam buvo patirtos pirmą kartą gyvenime: laisvas kritimas, pasitelkiant virvių įrengimus 16 metrų aukštyje, paviršinį ir giluminį nardymą, kitas užduotis gamtoje bei vandenyje.

Neįprasti patyrimai su tam tikru iššūkio lygiu padėjo dalyviams geriau atsiskleisti, suprasti savo stipriąsias ir tobulintinas puses, geriau susibendrauti tarpusavyje. Dalyviai seminaro metu savo patyrimus ir įžvalgas įprasmino pasitelkdami fotografiją, kurios subtilybių mokėsi seminare.

Visos dalyvių įžvalgos buvo fiksuojamos projekto komandos, vėliau organizatoriai jas analizavo, ieškojo sąsajų, darė išvadas. Visi sukaupti patyrimai buvo iliustruoti dalyvių citatomis, nuotraukomis iš seminaro, mokymų vadovų patarimais kaip geriau taikyti pasirinktus metodus. Rengėjai tikisi, kad šis leidinys taps kitų mokymų vadovų įrankiu rengiant ir įgyvendinant savo veiklas, ieškant naujų būdų ir erdvių (kaip vanduo ar oras) dirbti su grupėmis ar asmeninias iššūkiais bei naujomis temomis.

Leidinį galite parsisiųsti ČIA. Tik nepamirškite, kad svarbu dalintis!

Projektą įgyvendino – Kūrybinės raiškos centras (www.krc.lt)

Projektą remia – ES Mokymosi visą gyvenimą poprogramė Grundtvig (www.smpf.lt)

Leidinį rengė: Laimonas Ragauskas, Agnė Rapalaitė. Leidinio dizainas – Tomasz Grzych

Į viršų