Multikultūriškumą propaguojančio jaunimo patirtys Rumunijoje

Europos Sąjunga devizas „Suvienijusi įvairovę“ legitimuotas jau nuo 2000 m. Jo svarba ypatingai svarbi dabar – ksenofobijos, terorizmo, agresijos, neramumų laikotarpyje. Ar Europos Sąjunga vis dar pajėgi išsaugoti vienybę multikultūriškoje aplinkoje? Šios sąvokos tapo atramos taškais rugpjūčio 28 – rugsėjo 5 d. Rumunijoje vykusiam projektui „Multicultural village“. 8 kuršėniškai turėjo galimybę būti šio projekto dalimi, štai jų refleksija.

Anupras Laureckis Projektas man suteikė galimybę ne tik rasti draugų iš Turkijos, Bulgarijos, Vengrijos, Rumunijos, Slovėnijos ir Lenkijos, bei suteikė daug žinių apie žmonių teises, pabėgėlius. Labai patiko Rumunijos gamta, kalnai, žmonių kultūra. Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę pamatyti kitą šalį, susipažinti su kitomis šalimis, jų jaunimu bei pristatyti savo šalį – Lietuvą.

Monika Kiriejevaitė Visų pirmiausia, tai žmonės. Be galo įdomūs, linksmi, draugiški ir nuoširdūs. Jau pirmą dieną pajutau ryšį su keliais iš jų. Antra, projekto tema įdomi, galima daug kalbėti ir nagrinėti. Šiek tiek gal minusas tas, kad workshopai nesuderinti ir nebuvo temų vientisumo, palaipsnaus ėjimo nuo vieno grūdelio prie kito. Be abejo, kalnai, karštis, pramogos buvo super, kas ilgai išliks galvoje. O svarbiausia, lietuvių teamas buvo liuksiškas, nėra ko pridurti. P.s. panaudojau savo kroatų kalbos žinias, nes slovėnų kone identiška.

Gediminas Ščipokas Projekto metu turėjau galimybę pažinti dalyvaujančių šalių kultūrą, žmones ir taip praplėčiau savo pasaulėžiūrą. Taip pat, galėjau pažinti Rumuniją – bent jos dalį, kuri pasirodė nuostabi dėl jos gamtos bri šlltų ir draugiškų žmonių bei džiaugouosi gavęs tokią galimybę sužinoti apie Europoje esančias problemas ir kaip jas būtų galima spręsti.

Deividas Špokauskas Problemos aktualios kiekvienam, informacijos kaip jas spręsti taip pat nemažai. Stengiausi diskutuoti ten kur jaučiau, kad noriu. Ir tenka pripažinti, kad nemaža dalis diskusijų pakreipė mano suvokimą truputėlį kita linkme, nei jis buvo prieš tai. Kultūras pažint buvo ypač įdomu, keliaut – taip pat. Viskas buvo nuostabu. Džiaugiaus tuo visos kelionės metu ir džiaugiuos dar ilgai po to.

Gabrielė Kutelytė Džiaugiuosi puikiu komandiniu darbu šalies reprezentavimo klausimu – parodyti kuo esame saviti, unikalūs. Giedamos sutartinės paliko mistišką, prikaustantį įspūdį, o ruginė duona bei kumpis tiesiog tirpo daugiakultūrinėse burnose. Smagu dalintis patirtimi su kitais, pamatyti skirtingus žiūros taškus į esamas problemas ir plėsti pažinimo ribas. Ačiū visiems prisidėjusiems prie šio projekto!

Vaidotas Kazlauskas Projekte buvo palaikoma puiki pusiausvyra tarp rimto darbo veiklų metu bei pramogų kopiant į kalnus ar leidžiant laiką prie baseino. Iš tiesų ir projekto tema man buvo gana aktuali, todėl iš tikrųjų buvo įdomu išgirsti įvairių nuomonių bei pasisakymų dabar visai Europai aktualiais geopolitiniais klausimais. Taip pat reikia paminėti, kad neblogai reprezentavome savo šalį, ką pažymėjo tiek projekto vadovai, tiek ir dalyviai iš kitų valstybių. Ši kelionė iš esmės pateisino visus mano lūkesčius, todėl norėčiau padėkoti visiems, kurie keliavo kartu bei kurie prasidėjo prie šio projekto įgyvendinimo.

Jokis Savickas Projekte buvo diskutuojamos labai opios ir sunkiai sprendžiamos problemos, tas buvo labai įdomu. Labai patiko kultūrų prisistatymai, kurie paliko didžiausią įspūdį. Rumunijos gamta puiki. Praleistas laikas buvo puikus. Nepraleidau nei vienos veiklos projekto metu ir viskas daugiau buvo nuostabu. Pasisėmiau bendravimo įgūdžių ir pasisėmiau tam tikrų žinių. Labai džiaugiuosi komandos draugais. Jie buvo super.

Atviro Šiaulių rajono jaunimo centro savanoriai dėkoja organizatoriams ir vilisi vis daugiau naujų ir įdomių projektų, partnerių bei įspūdžių, kuriais mielai dalinasi su Kuršėnų bendruomene, o kartu lietuviškas žodis keliauja po Europą.

Projektas buvo finansuotas Erasmus+ programos.

Į viršų