Misija 2: Naujoji kursenai.lt komanda pranoko vadovų lūkesčius

Lapkričio 23 – 25 dienomis Tytuvėnuose, „Sedulos“ poilsiavietėje vyko kursenai.lt naujosios komandos narių mokymai. Užsiėmimuose dalyvavo nemažai aktyvistų, kurie vadovams įrodė, jog Kuršėnuose dar yra daug aktyvaus jaunimo, kuris turi savo tikslų ir juos sieja su kursenai.lt tinklapiu.

Jau spalio 20 dieną buvo surengtas pirmasis potencialių kursenai.lt komandos narių susitikimas, kurio metu vadovai susipažino su būsimais komandos nariais. Tuomet vadovai labai džiaugėsi jaunuolių entuziazmu ir aktyvumu. Mokymų metu dalyviai tą puikiai patvirtino.

Į poilsiavietę dalyviai ir vadovai atvyko penktadienį, lapkričio 23 dienos vakare, tačiau tikrasis darbas prasidėjo tik šeštadienį visiems gerai pailsėjus. Jaunuoliai gavo dvi tikras žurnalistines pamokas: „Kaip tapti geru fotografu?“  ir „Straipsnių rašymo ypatumai“. Dalyviai buvo labai patenkinti gautomis naujomis žiniomis. Kai kurie iš jų teigė, kad gavo patirties ir sužinojo daug įdomios informacijos. Buvo ir tokių, kurie sakė, jog nieko naujo nesužinojo, nes seniai domisi fotografų ar žurnalistų darbu, tačiau taip pat džiaugėsi, kad gavo konkrečių pastabų, kur reiktų tobulėti.

Šeštadienio vakarą dalyviai turėjo progą „apsipirkti“ kursenai.lt parduotuvėlėje. Jie gavo proga nusipirkti… problemų. Taip! Problemų! Skamba juokingai, bet tai tiesa. Vadovai kiekvienam iš narių išdalino po penkis lapelius, kurie atitinka pinigėlius. Problemos buvo įkainuotos gana nepigiai. Tad dalyviai jungėsi i grupeles, susidėjo savo „pinigėlius“ ir taip galėjo pirkti aukcione tam tikras problemėles, už kurias jie bus atsakingi ateityje kursenai.lt tinklapyje. Pirkėjai gavo liudijimo raštus, kurie įrodo, jog esi nusipirkęs problemą. Tikrai kūrybingas sprendimas paskirstyti darbus. šaunuoliai vadovai!

Sekmadienį komandos nariams buvo suteikta informacija apie šio projekto organizatorių. Tai yra Kūrybinės raiškos centras (KRC). Kelioms valandoms aktyvistai buvo pakviesti į televizijos laidą „Nomedas“, kurią vedė vienas iš vadovų – Benediktas Jonuška. Vedant laidą, dalyviai nenuobodžiavo, sužinojo daug informacijos, kaip veikia Kuršėnų miesto jaunimo organizacija. Pristatyme dalyvavo ir Kūrybinės raiškos centro savanoris Robin May, kuris pasakojo apie savanorystę ir EST, jam talkino Alina šimkevičiūtė. Agnė Navickaitė pasakojo apie vykdomus mokymus, konferencijas, CIVIT‘ą. Į „laidą“ buvo pakviesti vadovai Agnė Rapalaitė ir Darius Simavičius, kurie pasakojo apie kursenai.lt, jaunimo iniciatyvas ir daugelį kitų veiklų, kuriomis užsiima KRC. Šį projektą remia ne tik KRC, tačiau ir JRD (Jaunimo reikalų departamentas) bei ŠRJRT (šiaulių rajono jaunimo reikalų taryba).

Prieš baigiant mokymus, komandos nariai gavo užduotį. Užduotėlė nei lengva, nei sunki… Sugalvoti ir padaryti taisyklių knygą, kuria ateityje vadovausis kursenai.lt komanda. Darbas buvo atliktas labai gerai ir kūrybiškai. Visi nariai pasižadėjo laikytis ir nelaužyti „Kodekso“ taisyklių.

Pakalbinus vadovę Agnę Rapalaitę, ši teigė: „Džiaugiuosi sėkmingai praėjusiais mokymais ir dar vienu projekto etapu. Naujoji komanda su užsidegimu ir didelėm idėjom žengia į priekį. Dabar pagrindinis musų visų tikslas – padėti vieni kitiems jas įgyvendinti ir toliau puoselėti kursenai.lt tinklalapį.“

Taigi, atrodo, visi patenkinti, visi laimingi… Atrodytų ko gi ir betrūksta. Ogi nieko, tik nenuleisti rankų ir eiti pirmyn savo tikslų ir svajonių keliais. Vadovai visiems linki ryžto ir dar daugiau naujų idėjų kuriant ir veikiant kursenai.lt komandoje.

Visi dalyviai dėkoja vadovams už gerai pralestą laiką ir už suteiktas neįvertinamas žinias… taip pat už jūsų nuostabias mintis bei nepakartojamą nuotaiką. Ačiu Jums!!!

Simona Kvedaraitė

Akimirkos:

Į viršų