Lina Verseckaitė į Kuršėnus grįžo su misija

Nuotraukos, video medžiaga, saldumynai, įspūdžiai – visa tai Kūrybinės raiškos centro narė, dabartinė Europos savanorių tarnybos (EST) savanorė Graikijoje Lina Verseckaitė parvežė namiškiams bei į pristatymą susirinkusiems jauniems žmonėms.

Pristatymas – interaktyvus. Patys dalyviai bandė išsiaiškinti ko reikia norint tapti EST savanoriu, kaip surasti siunčiančią bei priimančią organizaciją, kokias galimybes teikia savanorystė kitoje šalyje.

EST – Europos Sąjungos programos „Veiklus jaunimas“ dalis, kuri finansuoja jaunų žmonių (18-30 metų) savanorišką veiklą kitoje Europos šalyje 2-12 mėn. laikotarpyje. Tai reiškia, kad tapęs savanoriu, tu dirbi savanorišką darbą, už tai negaudamas materialinio atlygio. Tau yra padengiamos kelionės, pragyvenimo (maitinimo, nakvynės, veiklos) išlaidos, duodama kišenpinigių, apmokami tos šalies kalbos kursai. Veiklos sritys labai įvairios, priklausomai nuo šalies, priimančios organizacijos, pačio projekto. ši galimybė labai aktuali tiems, kurie galbūt nežino ar neatrado savo gyvenimo kelio, ieško pokyčių gyvenime.

Kuršėnuose 2008 metais savanorišką tarnybą atliko savanoris iš Vokietijos Robin May. Nuo vasario mėnesio Kūrybinės raiškos centras Kuršėnuose koordinuos dar du savanorius – merginą iš Gruzijos bei vaikiną iš Prancūzijos.

Kūrybinės raiškos centras tau siūlo nepraleisti progos ir tapti EST savanoriu. Taip pat gali prisidėti ir savanorių palaikymo, kurie atvyks į Kuršėnus jau greitai. Jiems reikės draugų ir pagalbos! Daugiau informacijos apie savanorystės galimybes rasite adresu www.krc.lt arba el. paštu sandra@krc.lt.

Lina Verseckaitė, savanoriaujanti viename iš jaunimo centrų, jau greitai grįš į Graikiją paskutiniesiems tarnybos mėnesiams. Pati Lina drąsiai teigia, kad nesigaili dėl savo sprendimo ir ragina kitus pasiryžti šiam gyvenimo pokyčiui. „Patirtis ir atsiveriančios galimybės – nepakartojamos!“, – sako ji.

Kūrybinės raiškos centras – nevyriausybinė jaunimo organizacija, vienijanti aktyvius jaunus žmones ir su jaunimu dirbančius žmones, kurie ugdo aktyvius, tolerantiškus, besimokančius ir kritiškai mąstančius piliečius. Daugiau informacijos apie mokymų galimybes ir kitus jaunimo veiklos projektus galite rasti apsilankę internetinėje svetainėje www.krc.ltwww.youtube.com/krclt.

Agnė Rapalaitė

Į viršų