Kviečiame dalyvauti tarptautiniuose jaunimo mainuose „Nordic Youth Meeting – Make it, Do it, Love it“!

Kūrybinės raiškos centras jaunus žmones kviečia dalyvauti tarptautiniuose jaunimo mainuose pavadinimu „Nordic Youth Meeting – Make it, Do it, Love it‘‘ Saku mieste, Estijoje. Jaunimo mainai vyks rugpjūčio 22-28 dienomis. Pagrindinė jaunimo mainų tema – mus supanti aplinka, gamta, jos išsaugojimas. Jaunimo mainuose dalyvauti bus atrinkti 7 jauni žmonės, vienam iš jų atiteks galimybė kartu su grupės vadovu (-e) važiuoti į pasiruošimo susitikimą liepos 22-25 dienomis.

Reikalavimai dalyviams:

  • 13-17 metų amžiaus;
  • Galintys sumokėti 30 proc. kelionės  išlaidų bei 50 lt dalyvio mokestį;
  • Turintys anglų kalbos pradmenis.

Finansinės sąlygos:

  • Jaunimo mainų organizatoriai apmoka visas su projektu susijusias išlaidas (apgyvendinimas, maitinimas, priemonės) ir 70 proc. kelionės išlaidų nuo namų iki jaunimo mainų vietos;
  • Dalyvio indėlis yra 30 proc. kelionės išlaidų bei 50 lt dalyvio mokestis.
Susidomėjote?! Siųskite registracijos anketą iki liepos 15 d. el. paštu karolina@krc.lt ir keliaukime kartu į Estiją!

Šiek tiek apie projektą

Tarptautiniai jaunimo mainai – tai jaunų žmonių grupių iš skirtingų šalių susitikimai bendrai veiklai. Bendra veikla vykdoma analizuojant įvairias jaunimui įdomias ir aktualias temas. Jaunimo mainų metu jauni žmonės, tiesiogiai susidūrę su kitų kultūrų atstovais ir kasdien bendraudami tarpusavyje, gali daug išmokti vieni iš kitų, o drauge nagrinėdami pasirinktą temą – aptarti savo kultūrų panašumus bei skirtumus.

Nordic Youth Meeting – ilgalaikis tarptautinių jaunimo mainų projektas, jau 6 metus iš eilės vykstantis vis kitoje šalyje. Projektų temos kasmet keičiasi, tačiau tematika išlieka tokia pati – gamta, aplinkosauga. Dalyviai turės galimybę pažinti daugelio Europos šalių (Danijos, Suomijos,  Estijos, Rusijos, Armenijos) kultūras, papročius,  paskanauti  jų tradicinių valgių ir gėrimų, pabendrauti su kitais jaunais europiečiais. Taip pat sužinos daug naudingos informacijos apie aplinkosaugos problemas, pareigas, galimybes išsaugant ekologines sistemas bei kraštovaizdį, užtikrinant sveiką ir švarią aplinką, racionalų gamtos išteklių naudojimą.

Projekto tikslas – skatinti jaunimo domėjimąsi vartotojiškumo pasekmėmis ir supažindinti su būdais, kaip jį sumažinti. Kitas, ne ką mažiaus svarbus tikslas – gerinti jaunimo socalinius, asmeninius įgūdžius, dalyvaujant įvariuose komandinio darbo užsiėmimuose, kurių metu jaunimas diskutuos, kokiais stereotipais paremtas supratimas apie kitų šalių kultūrą ir taip pat bandys juos sugriauti. Mainų metu ne tik veiks dirbtuvės, diskusijos, kur bus galima sužinoti apie rūšiavimą bei kaip kai kuriuos daiktus galima panaudoti antrą kartą, taip pat dalyviai turės progą aplankyti Talino atliekų perdirbimo centrą, papietauti Talino televizijos bokšte, netgi išmėginti Acro Jogą (https://www.flickr.com/photos/krissun/sets/72157631509144384/) bei dar daug įvairių užsiėmimų!  Šių mainų metu jaunuoliai įgys projektų vadybos patirties, ugdys bendravimo įgūdžius, pasitikėjimą savimi bei toleranciją kitiems.

Kuršėnų jaunimo organizacija „Kūrybinės Raiškos Centras” yra tarpautinių jaunimo mainų partneris Lietuvoje. Tarptautinius jaunimo mainus finansuoja Europos Sąjungos programa „Erasmus+: Veiklus jaunimas‘‘.

Į viršų