prenumeruok naujienas!


 •  

 • atrask mus!

  Prisijunkite prie mūsų Facebook'e! Aplankykite mūsų Youtube video kanalą! Sekite trumpąsias naujienas Twitter svetainėje! Prenumeruokite RSS srautą!

  Kūrybinės raiškos centras kviečia naudotis į lietuvių kalbą išverstu leidiniu – „Tark savo žodį!“

  2013 05 20

  Nuo 2012 m. gegužės mėnesio Kūrybinės raiškos centras įgyvendina ES programos Veiklus jaunimas finansuotą projektą „Misija: jaunimo politikos kokybė“, kurio rėmuose į lietuvių kalbą buvo išverstas metodinis leidinys – peržiūrėtos Europos chartijos dėl jaunimo dalyvavimo vietos ir regioniniame gyvenime vadovas „Tark savo žodį!“/ Kviečiame parsisiųsti ir naudotis. Jį rasite skyriuje „Metodiniai leidiniai“.

  Metodinis leidinys – peržiūrėtos Europos chartijos dėl jaunimo dalyvavimo vietos ir regioniniame gyvenime vadovas „Tark savo žodį!“ (angl. Have your say!) – tai įrankis jauniems žmonėms, ugdytojams, jaunimo darbuotojams ir sprendimų priėmėjams.

  Ulrich Bohner, Vykdomasis sekretorius Europos Tarybos Vietos ir regionų valdžių kongrese, įvade į šį leidinį teigia:

  „Peržiūrėta Europos chartija dėl jaunimo dalyvavimo vietos ir regioniniame gyvenime yra pagrindinis tokio bendro valdymo įrankis, o ją sukūrė jaunų žmonių ir vietinės bei regioninės valdžios atstovų, dirbančių lygiavertės partnerystės srityje, grupė. Kaip įrankis, ši chartija visų pirma skirta vietos ir regionų valdžioms, siekiant įgyvendinti sektorių politiką, naudingą jaunimui ir kitiems piliečiams. Tačiau ši chartija yra kur kas daugiau: įrankis, kurį jauni žmonės turėtų naudoti skatindami vietinę valdžią įdiegti jaunimui svarbią politiką bei jaunų žmonių, jaunimo organizacijų ir vietinės bei regioninės valdžių bendradarbiavimo priemonė.”

  Šiame vadove gausu teorinių ir praktinių įžvalgų apie skirtingas jaunimo dalyvavimo užtikrinimo būdus Europoje vietiniu lygmeniu bei aiškūs metodiniai būdai, kaip judėti link šių procesų įgyvendinimo ir jaunų žmonių visakeriopios integracijos į visuomenę užtikrinimo.

  Lietuvoje šis lietuviškai išverstas leidinys jau buvo naudojamas mokymuose Šiaulių rajono mokytojams, jaunimo darbuotojams, jaunimo organizacijų atstovams bei su jaunimo organizacijų atstovais nacionaliniu lygmeniu nagrinėjant interesų atstovavimo ir aktyvaus dalyvavimo temas.

  Kviečiame naudotis šiuo leidiniu ir dalintis su kitomis jaunimo organizacijomis ir institucijomis, kurios vienu ar kitu būdu paliečia jaunus žmones.

  Chartijos tekstą lietuvių kalba galite parsisiųsti čia.

  „Tark savo žodį!“ vadovą lietuvių kalba galite parsisiųsti čia.

  Leidinio vertimą finansavo ES programa Veiklus jaunimas. Leidinio vertimą inicijavo Kūrybinės raiškos centras. Leidinio originalas išleistas Europos tarybos.

  Kūrybinės raiškos centras

  www.krc.lt

  Žymos:

  • Projektai

   Kuršėnų jaunimo apdovanojimai Misija: Jaunimo politikos kokybė www.kursenai.lt Krepšinio komanda „Kuršėnai“
  • Reklama