fbpx

Kuršėniškiai rengė pasiūlymus Europinei jaunimo konferencijai

Aštuonių Kūrybinės raiškos centro koordinuojamų aštuonių žmonių komanda kovo 31 – balandžio 3 dienomis dalyvavo regioninėje konferencijoje „Lygios galimybės ir Europos švietimas“ Magdeburge (Vokietijoje), kur kartu su dar penkiasdešimčia jaunų žmonių iš 7 Europos šalių diskutavo apie lygias galimybes, tarpkultūrinį dialogą, švietimą apie Europą bei jaunų žmonių dalyvavimą pilietinėje veikloje.

Prieš susitikimą Magdeburge visos konferencijoje dalyvavusios jaunimo grupės organizavo vietines konferencijas savo regionuose. Tokia konferencija Kuršėnuose vyko kovo 24 dieną, joje dalyvavo daugiau nei 20 jaunų kuršėniškių, kurie diskutavo kartu su keletu Šiaulių rajono savivaldos atstovų. Šios konferencijos rezultatai buvo pristatyti Magdeburge ir jais buvo remiamasi formuojant jaunų žmonių pasiūlymus darbo grupėse.

Konferencijos metu suformuluoti pasiūlymai buvo pristatyti Sachsen-Anhalt žemės parlamente bei Socialinių reikalų ministerijoje. Su rezultatais buvo supažindinti ir regionų, iš kurių atvyko dalyviai, politikai. Su tarptautinės konferencijos rezultatais susipažino ir atstovas iš Kuršėnų – Šiaulių rajono tarybos bei jaunimo reikalų tarybos narys Jonas Novogreckis, kuris buvo pakviestas į konferencijos rezultatų pristatymą Magdeburgo parlamente ir Socialinių reikalų ministerijoje.

Magdeburgo konferencijos rezultatai bus pristatyti balandžio 13-16 dienomis Kiolne (Vokietijoje) vyksiančioje Europinėje konferencijoje. Tarp jaunų žmonių, kurie dalyvaus šioje konferencijoje bus ir Kūrybinės raiškos centro atstovas Karolis Gudas, kurį į Europinę konferenciją delegavo lietuvių grupės dalyviai.

Su Magdeburgo konferencijos rezultatais galite susipažinti oficialiame konferencijos tinklapyje www.jugend-beteiligung.eu. Europinė jaunimo konferencija Kiolne organizuojama Vokietijos prezidentavimo Europos Sąjungai proga, o pagrindinė tema pasirinkta „Lygios galimybės“, nes 2007 metai oficialiai paskelbti „Lygių galimybių metais“.

Vytenis Kviklys

Konferencijos dalyvių atsiliepimai:

Aivaras Galvelis, 16 m., moksleivis
Konferencija labai patiko, nes užmezgiau kontaktus su kitu šalių atstovais, pasakiau savo miesto jaunimo problemas, pagerinau anglų kalbos žinias ir gerai praleidau laiką.

Donatas Šidagis, 22 m., studentas
Dalyvaudamas konferencijoje įgijau neįkainojamą patirtį. Aš turėjau galimybę diskutuoti tomis temomis, kurios man ypač rūpi. Aš manau, kad mano žinios apie lygias galimybes, dalyvavimą bei tarpkultūrinį dialogą padidėjo. Aš norėčiau padėkoti visiems, kurie suorganizavo šią konferenciją.

Aurimas Sobutas, 18 m., moksleivis
Buvau „išmestas“ į aplinką, kur norint išlikti privalėjau kalbėti užsienio kalba. Sužinojau apie savanorių veiklą, supratau tai, ką reikia ir ko nereikia sakyti, kaip bendrauti su skirtingų kultūrų, požiūrių žmonėmis, elgtis formaliai ir tuo pačiu laisvai. Bet kokiu atveju tokia patirtis super… Tai, ką gavau Magdeburge yra neįkainojama!

Agnė Rapalaitė, 16 m., moksleivė
Ši konferencija man paliko neužmirštamus įspūdžius ir patirtį. Ypatingi žmonės, nematyti miestai, kitos kultūros, anglų ir vokiečių kalbos lavinimas, produktyvus darbas, turiningas laisvalaikis ir linksmas atsipalaidavimas… Ir viskas viename. Vienas žodis gali tai apibudinti – jėgelė! 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Scroll to top