Kuršėniškės laimėjo kelionę į Europos sostinę

„Našta tampa ne našta, kai Europos Parlamentas šalia“ – taip miestiečius ragino dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose Kuršėnų L. Ivinskio gimnazijos gimnazistės. Jos kartu su apie 70 komandų iš visos Lietuvos siekė atkreipti visuomenės dėmesį į Europos Parlamento rinkimus ir tuo pačiu dalyvavo Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje organizuojamame meninių instaliacijų ir teatrališkų eitynių konkurse. šio konkurso paskatinti moksleiviai ir jaunimo organizacijų nariai iš įvairiausių Lietuvos miestų ir miestelių kūrybiškai ir sykiu suprantamai atskleidė Europos Parlamento priimamų sprendimų svarbą lietuviams ir kvietė nebūti abejingais – pareikšti savo nuomonę rinkimuose.

Akcijose kūrybiškumo nepristigo: jaunimas organizavo masines Europos Sąjungos šalių eitynes, statė „gyvas“ ir antrinių žaliavų skulptūras, kūrė ir neįprastose vietose demonstravo filmus, piešė, jojo ant arklių, demonstravo ekomadas ir net stovėjo ant rankų, siekdami sudominti praeivius ir skatinti pilietinį aktyvumą.

Iš 70 komandų 36 komandos pristatė savo suorganizuotas akcijas komisijos vertinimui. Visas pateiktas paraiškas komisija vertino atsižvelgdama į konkurso nuostatuose įvardintus kriterijus: pasirinktos temos atitikimas konkurso sąlygoms ir aktualumas, idėjos originalumas, pasirinktos idėjos meninės ir techninės išraiškos kūrybiškumas ir pasiektas žinomumas. Birželio 18 d. vertinimo komisija išrinko 10 laimėtojų komandų, kurioms atiteko pagrindinis konkurso prizas – kelionė į Briuselį. Tarp jų ir dvi kuršėniškės – Akvilė Terminaitė ir Paula Mockutė. Su visais laimėtojais galite susipažinti čia.

Akvilė jau kuris laikas aktyviai dalyvauja jaunimo nevyriausybinės organizacijos Kūrybinės raiškos centro (KRC) veiklose, o Paula dalyvavo KRC projekte apie jaunimo interesų atstovavimą – „Vitaminai“. Apie merginų surengtą akciją Kuršėnų miesto centre anksčiau rašė www.kursenai.lt (skaityti).

Akvilė ir Paula kartu su kitais konkurso laimėtojai keliaus į Briuselį  2010 m. pradžioje.

Kursenai.lt informacija

Į viršų