Kuršėnai-Riga-London-Bari-FLARE

FLARE – (Freedom, legality and rights in Europe – Laisvė, teisėtumas ir teisės Europoje) – tai ilgalaikė programa, kuri susideda iš keturių etapų.

Pirmasis etapas vyko Berlyne lapkričio 7-10 dienomis. Jo metu dalyviai bandė geriau vienas kitą pažinti, diskutavo apie organizuoto nusikalstamumo padėtį savo šalyse, darė išvadas ir planavo galimus ateities veiksmus. Diskusijų metu išsiaiškinta, kad šiuolaikinės nusikalstamo pasaulio grupuotės, vykdydamos savo veiklą, įtakoja ne tik vietinę, bet ir tarptautinę bendruomenę.

Susitikimas Krokuvoje – antrasis viso FLARE projekto etapas. Jo metu jauni žmonės turėjo galimybę aplankyti didžiausias istorijoje „kapines“ Europoje – Aušvico koncentracijos stovyklą, kuri tapo šokiruojančiu nežmoniškiausio organizuoto nusikaltimo ir žmogaus teisių paminimo pavyzdžiu. Tris dienas susitikimo dalyviai dirbo, diskutavo tam tikromis temomis atskirose grupelėse: narkotikų platinimas, ginklų prekyba, prekyba žmonėmis, spaudos laisvė ir nusikaltimai aplinkai. Atskira grupė – vykdomoji taryba, kurią sudarė atstovai iš kiekvienos šalies, kūrė siūlymus viso tinklo struktūrai, bei prioritetams.

Šis trečiasis projekto etapas vyko saulėtojoje Italijoje. 170 jaunų žmonių susitiko viename mieste, kur toliau žengė mažyčius žingsnelius stipraus tinklo įkūrimo link. Šį kartą organizatorių komandą papildė ekspertai iš viso pasaulio, kurie skaitė paskaitas narkotikų, žmonių prekybos, nusikaltimų aplinkai temomis, diskutavo kartu su dalyviais juos dominančiais klausimais. Išsiskirstę į grupeles, dalyviai turėjo pagrindinį tikslą – parengti socialinį ir politinį pasiūlymus Europos Komisijai, kurie bus pristatyti ketvirtojo etapo metu Briuselyje. Buvo suformuoti juodraštiniai siūlymai, kurie per 2 mėnesius bus galutinai išdiskutuoti organizacijų atstovų. Vykdomoji taryba, pakeitusi pavadinimą į Direktorių tarybą pateikė juodraštinį tinklo įstatų variantą už kurį balsavo dalyviai.

Šio etapo metu, dalyviai turėjo galimybę susitikti su Italijos mafijos aukų giminaičiais bei sudalyvauti kasmetiniame renginyje prieš mafijos veiksmus Bari mieste. Laisvalaikiu vyko ekskursijos, buvo aplankytos istorinės vietovės.

Paskutinysis etapas vyks birželio mėnesį Briuselyje.

Vaizdinė medžiaga:


Agnė Rapalaitė

Scroll to top