KRC savanoris Simonas tiesiogiai apie gatvės muzikos dieną Tbilisyje

Turbūt daugelis iš Jūsų girdėjote žiniasklaidoje platinamą žinutę, jog šiais metais Gatvės Muzikos diena (GMD) dar labiau plečiasi pasauliniu mastu. TAIP, gegužės 19 dieną tai įvyko ir Gruzijos sostinėje Tbilisyje. O šį festivalį suorganizavo ne kas kitas, o būrys EST ir vietinių savanorių, tarp kurių buvau ir aš. Tbilisio centre vykstančiame renginyje dalyvavo daugiau nei 60 grupių ir solo muzikantų, kurie pritraukė tūkstančius žiūrovų ir padovanojo skambius muzikos garsus visam Tbilisiui. Mūsų projektas pritraukė ne tik kelioliką lietuvių atvažiavusių pasižiūrėti pirmą kartą šiame mieste vykstančią šventę, tačiau ir vieną iš šio projekto įkūrėjų ir puoselėtuojų – Andrių Mamontovą.

Idėja kilo lietuvei Rūtai, kuri kartu su manimi atlieka Europos Savanorių Tarnybą Tbilisyje. „Juk muzika jungia žmonės, kodėl šitos gražios idėjos nepabandžius įgyvendinti ir Gruzijoje“, – svarstė Rūta. Parašius GMD organizatoriams Lietuvoje ir jiems palaikant idėją Rūta nusprendė parašyti projektą ir jį pasiūlyti Tbilisiui.

Visgi įgyvendinti tokį didelį projektą reikia ne tik miesto sutikimo, tačiau ir savanorių pagalbos. Daugiau nei tris mėnesius mūsų organizacijos „DRONI“ savanoriai platino šią idėją, ieškojo muzikantų, partnerių pagalbos ir geros vietos šiam projektui įgyvendinti.

Daugiau nei 30 savanorių intensyviai padėjo Rūtai sukurti didelę šventę. Asmeniškai mano darbas buvo sukurti keletą trumpų reklamų, kurios pačioje pradžioje, kol neturėjom viešojo transliuotojo paramos padėjo sudominti žmones registruotis. Vietinių savanorių darbas taip pat buvo neįkainojamai svarbus. Skambinti muzikantams, susitikti su jais, pasakoti tikrąją GMD idėją, ieškoti partnerių, bandyti su jais „derėtis“ užėmė daug laiko, tačiau dėka to Tbilisis vienai dienai tapo muzikos sostine visame Kaukaze.

Net neabejoju, jog antroji GMD šventė Tbilisyje bus ir kitais metais. Galbūt ir kažkas iš Jūsų tapę savanoriais galės prisidėti prie šio gražaus ir subtilaus renginio įgyvendinimo.

Simonas Šaineris tiesiai iš Tbilisio

Kūrybinės raiškos centras padejo Simonui išvykti savanoriauti į Gruziją pagal Europos savanorių tarnybą. Norėtum savanoriauti ir Tu? Rašyk Sandrai: sandra@krc.lt!

Į viršų