KRC keičiasi. I dalis

Šiaulių rajono kūrybinės raiškos centras tampa „Kūrybinės raiškos centru“: pakeisti organizacijos įstatai, išrinkta nauja organizacijos vadovybė.

Liepos 6-7 dienomis Kuršėnuose susirinko Šiaulių rajono kūrybinės raiškos centro nariai, kur vyko pirmasis projekto „KRC keičiasi“ etapas. Susitikime dalyvavo 18 jaunų žmonių, kuriuos vienija šios nevyriausybinės jaunimo organizacijos idėjos. Susitikimo metu buvo nutarta pakeisti organizacijos pavadinimą iš „Šiaulių rajono kūrybinės raiškos centro“ į „Kūrybinės raiškos centrą“, patvirtinti nauji organizacijos įstatai bei išrinkta nauja organizacijos vadovybė.

Roma Albrikienė, ilgametė Šiaulių rajono kūrybinės raiškos centro vadovė teigė, kad 1999 metais organizacija buvo kuriama siekiant išnaudoti galimybes tobulėti ne tik įprastinėje mokyklos aplinkoje, bet ir išnaudojant galimybės mokytis kitokioje, neformalioje aplinkoje, įgyvendinant tarptautinius projektus. Tuometinė organizacija buvo įkurta subūrus meno pakraipos mokytojus iš Kuršėnų, tačiau per aštuonerius metus Šiaulių rajono kūrybinės raiškos centro veikla tapo vis labiau ir labiau orientuota į jaunimo neformalų ugdymą, kurioje atsakomybę už veiklas prisiima patirties įgiję jauni žmonės.

Organizacijos įstatus nutarta keisti, nes jie nebeatitiko realybės. Kūrybinės raiškos centro branduoliu tapo apie dvidešimt 16 – 27 metų amžiaus jaunų žmonių, kurie įgyvendina įvairias jaunimo iniciatyvas, tarptautinius jaunimo mainus, mokymus, palaiko Kuršėnų miesto bendruomenės svetainę kuršėnai.lt, teikia psichologinę pagalbą, plėtoja savanorystės idėjas ir pan. Organizacijos pavadinimą nutarta keisti, nes organizacijos veikla išsiplėtė: KRC veiklose dalyvauja vis daugiau žmonių iš įvairių Lietuvos kampelių, ne tik iš Šiaulių r. ar Kuršėnų, o KRC nariai išsibarstę ne tik po Lietuvą, bet ir po visą pasaulį. Be to, KRC nariai mano, jog smagus oficialus „Kūrybinės raiškos centro“ sutrumpinimas – „KRC“.

Susitikimo metu ligšiolinei KRC vadovei Roma Albrikienei buvo padėkota už didžiulį darbą atliktą auginant Kūrybinės raiškos centrą. Susirinkęs jaunimas Romai padovanojo medelį, kuriam suteikė „KRC vardą“. Romai Albrikienei nusprendus nebebūti organizacijos vadove, vyko naujo KRC vadovo rinkimai. Juo dvejų metų kadencijai tapo

Vytenis Kviklys, kūrybinės raiškos centro veikloje dalyvavęs nuo pat jo įkūrimo pradžios. Pagrindiniai naujojo vadovo tikslai – sukurti jausmą, kad KRC yra visų narių organizacija, kad visi suvoktų ir siektų KRC tikslų; sukurti motyvavimo sistemą, žmonėms prisijungti prie KRC ir ypač, kad pasiliktų tie, kurie turi daug patirties, žinių. Taip pat peržiūrėti KRC vykdomas veiklas ir esant poreikiui, pradėti naujas (labiau atitinkančias poreikius).

Organizacijos valdybos nariais tapo:

Agnė Navickaitė (bus atsakinga už viešuosius ryšius ir mokymus),

Darius Simavičius (už kuršėnai.lt ir krc.lt),

Kasparas Laureckis (už vaikų linija, jaunimo iniciatyvas; be to jis paskirtas vadovo pavaduotoju) ir

Lina Verseckaitė (už jaunimo mainus ir savanorystę).

Naujas organizacijos pavadinimas bei įstatai įsigalios ir naujoji organizacijos vadovybė pradės veikti, kai bus įvykdyti visi įstatų perregistravimo ir pavadinimo pakeitimo formalumai. Iki tol organizacijos vadovės pareigas ir toliau eis Roma Albrikienė.

Kūrybinės raiškos centras – nevyriausybinė jaunimo organizacija, vienijanti aktyvius jaunus žmones ir su jaunimu dirbančius žmones, kurie ugdo aktyvius, tolerantiškus, besimokančius ir kritiškai mąstančius piliečius. Per kitus du projekto „KRC keičiasi“ susitikimus šią vasarą Kūrybinės raiškos centro nariai kurs organizacijos narių motyvavimo ir viešųjų ryšių strategiją bei nustatys KRC veiklos prioritetus.

Kūrybinės raiškos centro informacija

Scroll to top