Kodėl „Vitaminai“ Kuršėnuose? Kodėl sveika?

Jeigu nori būt stiprus, gerk vitaminą B. Jeigu nori būt linksmas, gerk vitaminą C. Bet „Vitaminai“ turi ir kitą prasmę. Tai yra jaunimo projektas, kuris čia prasidėjo.“ – savo mintimis dalinosi renginio dalyvis Donatas.

Atidarymas prasidėjo džiaugsminga pergale

Rugpjūčio 16 dieną, nuo pat ankstyvo šeštadienio ryto, Stasio Anglickio pagrindinės mokyklos sporto aikštyne įvyko Kūrybinės raiškos centro vykdomo jaunimo demokratiškumo projekto „Vitaminai“ atidarymas.

„Vitaminų“ atidarymas prasidėjo nuo didelės vitaminų ir adrenalino dozės. 9.30 val. didelėje kariškių pastatytoje palapinėje žiūrovai susirinko stebėti Olimpinio krepšinio turnyro varžybų Lietuva – Kroatija. šios varžybos buvo ypatingai įtemptos ir reikalavo didelio palaikymo, todėl palapinėje sėdėję dalyviai jautėsi labai vieningai palaikydami savo šalies krepšininkus, kurie nugalėjo savo varžovus. Šis įvykis pakėlė renginio dalyvių ūpą visai dienai.

Pasibaigus varžybų transliacijai užsiregistravusiosios komandos buvo pakviestos į krepšinio ir futbolo aikšteles išbandyti savo jėgas draugiškose varžybose, kuriose laimėtojai nebuvo renkami – svarbiausia dalyvauti – tokiu šūkiu vadovavosi krepšinį ir futbolą žaidę vaikinai ir merginos. Komandos sulaukė ne tik sirgalių palaikymo, bet ir renginio rėmėjų paruoštų padėkos suvenyrų.

Kiekvienas galėjo rinktis

Kol vyko 5 valandų sporto maratonas, sportuoti nenorintys galėjo rinktis kitus užsiėmimus. Kas valandą vyko įvairiausi mokomieji užsiėmimai – pradedant  muzika ir baigiant žongliravimu.

Kūrybinė stovykla „NETO)))“ pristatė mušamųjų užsiėmimą, kurio metu kiekvienas norintysis galėjo pasimokyti muzikuoti ir pažinti muzikos instrumentus.

Break Dance šokių grupė „Freezing Death“ pravedė šokio pamokas. Buvo galima ne tik stebėti įspūdingiausius šuolius ir kvapą gniaužiančius triukus, bet ir pačiam išmokti nustebinti kitus.

Po atviru dangumi veikė piešimo dirbtuvės. Ant didelės drobės, naudojant teptukus, pirštus, dažus, kiekvienas galėjo prisidėti prie bendro piešinio kūrimo ir smagiai pasitaškyti spalvomis.

Ant pievelės savo meistriškumą demonstravo Kuršėnų Kyokushin Karate klubo sportininkai. Apsilankę šiame užsiėmime galėjo daugiau sužinoti apie šią sporto šaką ir jos ypatumus. Drąsesni išbandė savo jėgas bei plastiškumą atlikdami įvairius karate judesius.

Pasibaigus japoniško karate meno pamokėlei, cirko paslaptis atskleidė žongliravimo užsiėmimo organizatoriai. Dalyviai turėjo galimybę patys pasigaminti žongliravimo kamuoliukus bei išmokti jais žongliruoti.

Visus užsiėmimus vedė jauni žmonės, kuršėniškiai, kurie sutiko pasidalinti savo žiniomis ir įgūdžiais su kitais.

Pasibaigus mokomiesiems užsiėmimams ir sportinėms varžyboms, renginio lankytojai buvo pakviesti į palapinę, kurioje buvo pristatyti ką tik pasibaigusio Kūrybinės raiškos centro projekto „Strutis Benas“ rezultatai – internetiniai komiksai narkotikų vartojimo prevencijos tema.

Viso renginio metu veikė informacinis stalelis, kuriame buvo galima rasti įvairių informaciniu leidinukų apie Europos Sąjungą, jaunimo veiklą, jaunimo organizacijas. Buvo pristatytas ir nemokamai dalinamas  Kūrybinės raiškos centro laikraštis jauniems žmonėms.

Renginio dalyvių komentarai: „Kodėl Vitaminai“?

Paklausinėjus susirinkusiųjų, kas gi tie „Vitaminai“ ir kodėl jie čia, buvo išgirsta skirtingų nuomonių ir supratimų:

Justinas: „Vitaminai – tai dalykas, kuris žmogui suteikia jėgų. Gali padėti, apsaugoti nuo ligų ir panašiai. Kodėl Vitaminai Kuršėnuose? Nes jų metu vyksta visokios sportinės varžybos, kurios taip pat padeda sveikatai.“

Gediminas: „Vitaminai – maisto papildai, kurie stiprina žmogaus imuninę sistemą. Kodėl Vitaminai Kuršėnuose? Todėl, kad Kuršėnams reikia truputį sustiprėti.“

Kornelija: aš žinau, kad „Vitaminai“ Kuršėnuose skatins jaunus žmones įsitraukti į bendruomenės veiklą, išreikšti savo nuomonę, netylėti, atstovauti interesus. Mano nuomone, interesų atstovavimas – tai kai tu atstovauji ir gini savo ar grupės žmonių nuomonę. Manau, kad aš dažnai atstovauju savo interesus, nes žmogus kiekvienas turi savo interesų ir juos kažkaip atstovauja.“

Norėdami, kad kuo daugiau jaunų žmonių Kuršėnuose žinotų ne tik apie vitaminų poveikį sveikatai, bet ir apie jaunimo veiklos projektą „Vitaminai“, projekto komanda didžiojoje palapinėje  surengė projekto pristatymą. Projekto vadovė Agnė Navickaitė teigė, kad šis atidaromasis renginys – tai tik „Vitaminų“ pradžia, kuria norėta „užkrėsti“ jame sudalyvavusius. Iki rugsėjo vidurio jauni žmonės Kuršėnuose bus ir toliau supažindinami su projektu ir jo veiklomis bei kviečiami būti „Vitaminų“ dalyviais. Iki rugsėjo 12 dienos norintys dalyvauti projekte turėtų užpildyti dalyvio anketą, o spalio 11 dieną jau įvyks pirmasis užsiėmimas su „Vitaminų“ dalyviais.

Apie projektą „Vitaminai“

Projekto „Vitaminai“ tikslas – padėti 80 jaunų žmonių Kuršėnuose, Lentvaryje, Tukums ir Talsyje atrasti tradicines ir netradicines interesų atstovavimo vietos lygmenyje formas, išbandyti jas praktiškai bei įgalinti jaunus žmones veikti patiems atstovaujant savo interesus. Projekto partneriai – Kūrybinės raiškos centras, Lentvario parko renesansas, Jaunųjų lyderių koalicija (Tukums, Latvija) ir Talsi (Latvija) rajono vaikų ir jaunimo centras.

Projekto dalyviai keturiuose miesteliuose susipažins su savivaldos institucijomis, tradicinėmis ir netradicinėmis interesų atstovavimo formomis bei jas išbandys praktikoje. Po išbandymo dalyviai įvertins savo patirtį ir išmokimus, rengs rekomendacijas apie tai, kaip geriau atstovauti jaunimo interesus vietos lygmenyje. Savo rezultatus projekto dalyviai pristatys baigiamajame renginyje „Jaunimo interesų atstovavimas vietos lygmenyje Lietuvoje ir Latvijoje“. Planuojama, kad projektas „Vitaminai“ tęsis iki 2009 metų vasaros.

Pagrindinis projekto “Vitaminai” rėmėjas – Europos Sąjungos programa „Veiklus jaunimas“ (www.jtba.lt).

Atidarymo renginio rėmėjai ir partneriai: Olimpinio krepšinio transliaciją rėmė kabelinė televizija „S plius“. 5 valandų futbolą rėmė Lietuvos futbolo federacija. Renginį organizuojant buvo bendradarbiaujama su LR kariuomenės oro gynybos batalionu, Šiaulių rajono kultūros centru, St. Anglickio pagrindine mokykla, Kuršėnų Kyokushin Karate klubu DAO, Kuršėnų breiko šokėjų klubu „Freezing death“, muzikine stovykla „Neto”, Kuršėnų miesto seniūnija.

Agnė Rapalaitė
Nuotraukos Sandros Navickaitės

Akimirkos:

Į viršų