Kartą gyveno Strutis Benas…

Rugpjūčio 13-16 dienomis Kuršėnuose vyko Kūrybinės raiškos centro jaunimo veiklos projektas „Strutis Benas“. Jo metu jauni žmonės bandė perteikti savo mintis piešdami komiksus narkotikų prevencijos tema.

Pirmąją dieną jaunuoliai susipažino su skirtingomis narkotikų sąvokomis, sužinojo, iš kur atsiranda narkotikai ir kaip pasiekia galutinį pirkėją. šio užsiėmimo vadovas Karolis skatino dalyvius diskutuoti ir bandyti atrasti naujus požiūrius į narkotikus. Po greitai prabėgusios dienos, dalyviai aplankė Paežerių dvare įsikūrusius projekto „Sudrumsk vandenį“ dalyvius bei smagiai pavakarojo kartu dvaro pirtyje.

Antrąją dieną Agnė pristatė komiksų atsiradimo istorija. Dalyviai gavo svarbiausius laiko juostos faktus, kuriuos turėjo iliustruoti bei pabandyti atrasti jų vietą laiko sekoje.

„Komiksai – Lietuvoje dar neatrastas lobis“- taip vienas iš projekto koordintatorių Kasparas pradėjo savo užsiėmimą. Jo metu daugiau sužinota kas tai yra komiksas, iš ko jis susideda ir kaip galima perteikti savo idėjas panaudojant šią meno kryptį.

Buvo stengiamasis susikoncentruoti ties žinute, kurią komikso kūrėjas(a) nori perteikti. Dalyviai prisiminę pirmąją dieną sugalvojo daugybę idėjų ir minčių, kurias norėtų pasakyti kitiems narkotikų vartojimo tema. Po pietų prasidėjo kūrybinis darbas – dalyviai kūrė istorijas, charakterius, piešė eskizus. Svarbiausias komiksų veikėjas – Strutis Benas, kurį įkūnija ir keisčiausi padarai ir paukščiai ir žmonės.

Trečiają dieną sukurti eskizai tapo orginaliais komiksų paveikslėliais. Sukurti paveikslėliai buvo nuskanuoti, o iš jų sukurti internetiniai komiksų filmukai.

Projektą finansuoja Šiaulių rajono savivaldybės administracija bei Kūrybinės raiškos centras.

Agnė Rapalaitė

Akimirkos:

Scroll to top