Kandidatas į Seimą Linas Andrulis apšmeižė nevyriausybinę jaunimo organizaciją ir atsisakė dalyvauti debatuose

Šeštadienį, spalio 20 d., turėjo įvykti priešrinkiminiai debatai tarp Šiaulių kaimiškosios apygardos kandidatų – Lino Andrulio ir Rimos Baškienės. Debatų dieną renginį inicijavusios organizacijos e. pašto dėžutę pasiekė Lino Andrulio laiškas, kuriame jis pavadino debatus sukompromituotais ir atsisakė juose dalyvauti.

Organizatoriai neturėjo pakankamai laiko informuoti žmones apie renginio atšaukimą. Vėliau paaiškėjo, kad Linas Andrulis iš anksto planavo tokį veiksmą – šeštadienio dienraščio Šiaulių kraštas 2-ajame puslapyje žsakytame straipsnyje apšmeižė jaunimo organizaciją, neva šališkai organizuojančia debatus ir nebūtais ryšiais tarp diskusijos moderatoriaus ir kandidatės Rimos Baškienės.

Į salę susirinkusiems maždaug šimtui kuršėniškių debatų organizatoriai pristatė Lino Andrulio atsisakymo dalyvauti argumentus ir pateikė savo atsakymus į šmeižtą išspausdintą Šiaulių krašte. Susirinkusieji išreiškė apmaudą, kad vakarų demokratijose įprasta rinkimės kampanijos forma, debatai, nebuvo įgyvendinta Kuršėnuose.

Kūrybinės raiškos centras inicijavo debatus savo iniciatyva siekdamas suteikti galimybę Kuršėnų rinkėjams geriau susipažinti su kandidatais į Seimą. Organizacija siekia ugdyti kritiškai mąstančius aktyvius piliečius, todėl pasiūlė aiškią tvarką ir temas, kurios turėjo padėti atskleisti kandidatų požiūrius ir planuojamus veiksmus. Kūrybinės raiškos centras ir jo nariai skyrė savo lėšų šiam renginiui organizuoti ir organizatoriams labai gaila, kad šios išlaidos nuėjo perniek.

Atsiprašome visų žmonių, kurie skyrė savo laiką šią saulėtą šeštadienio popietę, norėdami susipažinti su kandidatais ir jų rinkiminėmis nuostatomis. Tikimės, kad rasite būdų išsiaiškinti abiejų kandidatų požiūrius, planus ir išsirinksite jūsų interesams geriausiai atstovausiantį Seimo narį.

Pateikiame Lino Andrulio e. laiško tekstą ir Kūrybinės raiškos atsakymą į kandidato šmeižtą.

Lino Andrulio laiškas:

„Sveiki,
Per paskutines kelias dienas išaiškėjusi informacija:

  1. Debatų organizatorius kuršėnai.lt pasirodo kryptingai šmeižė mane iki ir per rinkimus.
  2. Debatų organizatorius KRC, pagal gautą informaciją iš Seimo parlamentinės salės, galimai yra įtakotas R. Baškienės, todėl kyla abejonių ar debatų moderatorius neatskleidė savo užduodamų klausimų kitai pusei.
    Organizuojamos grupės žmonių, kurios galimai yra iš anksto nuteiktos trukdyti debatų eigą ir neleisti man išsakyti savo pozicijos.
  3. Atsižvelgiant į aukščiau minėtą informaciją, laikau Jūsų organizuojamus debatus sukompromituotais ir juose atsisakau dalyvauti.

Kadangi kandidatų debatai yra būtini, aš kviečiu Rimą Baškienę į tiesioginį TV eterį, kur mes laikantis aiškių laiko limitų ir debatų taisyklių galėsime pateikti savo pozicijas ir užduoti vienas kitam rūpimus klausimus.

Su pagarba,
Linas Andrulis“

Kūrybinės raiškos centro atsakymas:

  1. Prieš pirmąjį rinkimų turą www.kursenai.lt viešino tik kitose – nacionalinės ir regioninės žiniasklaidos priemonėse pasirodžiusius straipsnius apie kandidatus į Seimą.www.kursenai.lt negalėjo daryti įtakos šių straipsnių turiniui, o pats www.kursenai.ltnerengė straipsnių apie kandidatus į Seimą prieš rinkimus.
  2. Abiems kandidatams iš anksto, likus trim dienoms iki debatų pradžios, debatų moderatorius nusiuntė debatų taisykles, tvarką ir temas. Tokia informacija abiems kandidatams buvo siunčiama bendru e. pašto laišku.
  3. Debatų moderatorius yra nepriklausomas ir nešališkas asmuo, neturintis jokių sąsajų su abiem kandidatais į Seimą ar kokiomis nors politinėmis partijomis.
  4. Debatų organizatoriai kvietė dalyvauti debatuose visus neapsisprendusius rinkėjus. Buvo numatyti debatai tarp kandidatų, o ne diskusija su rinkėjais, taip pat aiškios taisyklės, kiek ir kas gali šnekėti, todėl numatyta tvarka neleistų trukdyti debatų vienos ar kitos pusės šalininkams.

Į viršų