prenumeruok naujienas!


 •  

 • atrask mus!

  Prisijunkite prie mūsų Facebook'e! Aplankykite mūsų Youtube video kanalą! Sekite trumpąsias naujienas Twitter svetainėje! Prenumeruokite RSS srautą!

  Kaip atrodys ateities švietimas – spręs jauni žmonės

  2017 07 25

  „Švietimas – viena svarbiausių sričių jauniems žmonės, tačiau dažnai jis kuriamas ir formuojamas be jaunų žmonių dalyvavimo. Dėl to švietimas dažnai neatitinka jaunų žmonių poreikių ir nepasiekia norimų rezultatų“, – teigia „Kūrybinės raiškos centro“ direktorius Benediktas Jonuška. Tai siekiama keisti jaunimo mainuose “Future to learn”, kuriuose jaunimas iš Armėnijos, Estijos, Danijos, Lietuvos, Suomijos ir Rusijos diskutuoja apie šiandieninio švietimo būklę ir kuria viziją kaip turėtų atrodyti šiuolaikiniams jauniems žmonėms patrauklus ateities švietimas.

  Mainuose analizuojama švietimo būklė ir pristatomi inovatyvaus mokymo(si) pavyzdžiai šešiose šalyse: darnaus vystymosi mokymas Danijoje, ineraktyvių priemonių, tokių kaip Seppo, panaudojimas Suomijoje, „United World College“ veikla Armėnijoje.

  Vilniuje mainų dalyviai lankėsi „Karalienės Mortos mokykloje“, „Vaikystės sode“ ir „Code academy“ stovykloje vaikams „Sillicon Valley“ kur susipažino su šiuolaikiniais sprendimais švietimo sektoriuje Lietuvoje.

  „Šiandien švietime naudojami mokymo metodai atėjo iš praėjusio amžiaus. Tačiau greitai besivystant technologijoms mes nežinome kokiame pasaulyje gyvens šiandieniniai mokiniai po dešimties metų. Todėl svarbiausia šiandien išmokyti vaikus savarankiškumo ir kritinio mąstymo, pažadinti juose smalsumą pažinimui“, – susitikime su mainų dalyviais kalbėjo „Karalienės Mortos mokyklos“ ir „Vaikystės sodo“ tinklo direktorė Austėja Landsbergienė.

  „Šių mainų tikslas, kad jauni žmonės iš skirtingų kultūrų kritiškai vertintų švietimą, suprastų, jog jie patys yra atsakingi ir gali keisti kaip ir kodėl mokysimės ateityje, atrastų kas yra svarbu sėkmingam mokymuisi šiandien“, – teigia vienas iš mainų vadovų Laimonas Ragauskas.

  Mainų metu dalyviai kuria vizijas kaip atrodys mokymasis ateityje, kurias pristatys liepos 26 dieną, 12 val.. Pristatymą bus galima stebėti gyvai tiesiogiai, „Kūrybinės raiškos centro“ Facebook puslapyje: www.fb.com/krclt

  Mainus „Future 2 learn“ liepos 18-28 dienomis Lietuvoje organizuoja nevyriausybinė organizacija „Kūrybinės raiškos centras“. Mainus remia programa „Erasmus+“. Daugiau naujienų iš mainų „Future to learn“ rasite socialinėse medijose su grotažyme #F2L ir „Kūrybinės raiškos centro“ svetainėje www.krc.lt.

  Žymos:

  • Projektai

   Kuršėnų jaunimo apdovanojimai Misija: Jaunimo politikos kokybė www.kursenai.lt Krepšinio komanda „Kuršėnai“
  • Reklama