Ką veikti baigus mokyklą?

Savaitgalį (Vasario 5-7 dienomis) prasidėjo projekto „Ką veikti baigus mokyklą“ antrasis etapas. Seminaras kurio metu veiklose dalyvavo net 13 jaunų žmonių, norinčių daugiau patirti, diskutuoti, vertinti  bei sužinoti apie galimybes nuo pat savanorystės iki studijų užsienyje.

Penktadienis – pirmoji seminaro diena. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje paskaitą vedė atstovai iš šiaulių Universiteto. Jie pristatė studijas ir galimybę studijuoti ŠU mokyklos bendruomenei. Pristatymui pasibaigus projekto dalyviai artimiau susipažino vieni su kitais, piešė savo atvaizdus popieriaus lape, įsiminė vardus. Visi dalyviai gavo KRC (Kūrybinės Raiškos Centro) dėklus-dienoraščius, kuriuose kaupė visą seminare gautą informaciją.

Šio susitikimo metu jie išsakė savo lūkesčius, baimes, bei įvertino Šiaulių universiteto pristatymą išskirdami rekomendacijas kitam kartui. Projekto komanda rekomendacijas planuoja nusiųsti Lietuvos universitetams, norėdami parodyti kokias informacines paskaitas norėtų matyti jaunas žmogus, bei kas jam būtų naudingiausia sužinoti panašių pristatymų metu.

Dienos pabaigoje jaunimas gilinosi į Lietuvos aukštojo mokslo įstatymą, diskutavo, išskyrė svarbiausius dalykus, kurių nevertėtų pamiršti kiekvienam būsimam studentui. Dienos įvertinime vienas iš dalyvių teigė: „Jei pirmieji renginiai buvo miltai, tai šiandien jau minkom tešlą, o sekmadienį kepsim pyragą!“.

Šeštadienį ryte, Šiaulių rajono Švietimo Centre, pažadinti stimulą dirbti dalyviams padėjo jogos užsiėmimas. Dienos pradžia – kūrybinė užduotis „Kokio reikės žmogaus po 10 metų“ Dalyviai turėjo galimybę fantazuoti ir reikšti savo nuomonę. Pirmąjį pusdienį buvo pristatoma Lietuvos rinka, bei darbo statistika. Gerai pagalvoti, kaip galima susirasti darbą buvo pradžia ieškant darbo skelbimų šaltinių. Antrasis pusdienis labiau buvo orientuotas į  motyvacinio laiško pristatymą, CV (Gyvenimo aprašymo) bei darbo interviu specifiką. Dalyviai turėjo galimybę užpildyti savo gyvenimo aprašymą konsultuojantis su specialistais, bei sudalyvauti simuliacijoje „Mainų interviu“ Kiekvienas dalyvis imitavo jaunuolį norintį vykti į Australiją. Dalyviai buvo įtraukiami į įvairaus tipo situacijas, bei atsakinėjo į skirtingus ir gana suktus klausimus.

Dienos pabaiga buvo skirta savanorystei. Darbo grupėse jaunimas aiškinosi kas yra savanoris, kas yra savanorystė, bei jos naudą organizacijai, ir pačiam savanoriui. Dieną vainikavo buvusios EST (Europos Savanorių Tarnybos) savanorės pristatymas apie galimybę savanoriauti užsienyje. Dieną dalyviai įvertino teigiamai, piešdami dienos nuotaikų reivę. Visi dalyviai taip pat gavo namų užduotį: pasidomėti apie vieną specialybę užsienio universitetuose. Kiek tai kainuoja, surasti studijų programą ir pan.

Sekmadienį, Šiaulių rajono jaunimo centre, dalyviai pradėjo savo projekto pristatymais. Toliau viską tęsė ir apie galimybes studijuoti užsienyje pasakojo „Kastu International“ konsultantė.

Sužinoję apie studijų Lietuvoje, užsienyje, savanorystės bei darbo galimybes, dalyviai save išbandė teatro scenoje. Vilniaus pedagoginio universiteto teatro edukologijos studentai vedė improvizacinį užsiėmimą „Gyvenimas – improvizacija“. Dalyviai užsiėmimo metu bandė išlaisvinti save ir suvokti, kad gyvenime dažnai tenka improvizuoti.

Po šio užsiėmimo, dalyviai turėjo galimybę susitikti ir realiai pakalbėti su kunigu, bei paneigti arba patvirtinti stereotipus apie tokią „neperspektyvią ir nepopuliarią specialybę“. Vėliau dalyviai pasidalino savo svajonėmis – jie bandė įsivaizduoti, ką jie veiks būdami 30-ties. Jų bendraamžiai žarstė nuoširdžius patarimus, ką kiekvienas turėtų daryti, kad tai pasiektų.

Po viso seminaro įvertinimo dalyviams buvo pristatytas praktikos laikotarpis. Kiekvienam artėja maksimalių išbandymų metas, praktikos laikotarpis, kai dalyviai turės galimybę realiai išmėginti savo norimas profesijas, vienai valandai tapti istorijos mokytoju, ar pusdienį dirbti padavėja.

Projektą organizavo Kūrybinės Raiškos Centras, nevyriausybinė jaunimo organizacija. Organizacija siekia sukurti erdvę žmonių saviraiškai, iniciatyvai ir ugdymuisi, atsižvelgiant į jų poreikius. Kūrybinės raiškos centras kuria ir vykdo vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų neformaliojo ugdymo ir mokymų programas, siekia prisidėti prie jaunimo veiklos kokybės gerinimo, nevyriausybinių organizacijų plėtros bei kuria sąlygas mažiau galimybių turintiems žmonėms aktyviai dalyvauti visuomenėje.

Projekto partneriai: Šiaulių rajono jaunimo centras, Šiaulių rajono švietimo centras, Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija. Projektą finansuoja Šiaulių rajono savivaldybės administracija bei fondas „Children for a Better World“.

Viktorija Zaurakaitė

Skanaus pyrago!!!

Akimirkos:

Scroll to top