Jaunimo mainams Estijoje „Nordic Youth Meeting: Make it! Do it! Love it!“ pasiruošta!

Rugpjūčio 22–28 d. į Estijoje vyksiančius jaunimo  mainus apie aplinką ir ekologiją išvyks KRC narės Karolinos Povilaitytės ir savanorės Ievos Montrimaitės lydima 13-18 m. jaunų žmonių grupė. Prieš porą savaičių vykusiame parengiamajame susitikime Estijoje lietuvaičių grupė gavo keletą namų darbų:

Pirma užduotis – pasiruošti tarptautiniam vakarui, kurio tema – Lietuvos mitologija. Po ilgų diskusijų grupė nusprendė, kad mitologija padarė labai didelę įtaka Lietuvos literatūrai, todėl mainuose vykstančio tarptautinio vakaro metu suvaidins „Eglę žalčių karalienę“, o kad vaidinimas būtų kuo įdomesnis, mainų dalyvė Austėja Anužytė į Estiją vešis mitologines kaukes.

Antra užduotis – surasti daiktą, kuris būtų perdirbtas Lietuvoje. Kadangi turėtų užtekti laiko pristatyti daugiau nei vienai idėjai, tai nusprendėme pristatyti net keletą variantų :

Vešimės parodyti ir realių daiktų – dalyvė Žaneta Sederavičiūtė pasiims savo pačios darytą dėžutę, kurią ji nupynė iš laikraščių, Meida Kontorovičiūtė pasiims nuotraukas iš mokykloje vykusio avangardinio madų šou, kuriame drabužiai ir aksesuarai buvo gaminti iš panaudotų buities daiktų.

Trečia gauta užduotis – sukurti trumpą video paremtą stereotipais, ką mes galvojame apie kitų partnerių šalių gyventojus (danus, suomius, rusus, armėnus ir estus).  Kad kelionė iki Talino neprailgtų, filmuką kursime autobuse Ryga – Talinas.

Norėdami atsidėkoti organizatoriams, partneriams ir kitiems dalyviams nusprendėme į Estiją vežtis gausų krepšį lietuviškų vaišių: kastinio, keptos duonos, naminio varškės sūrio, žagarėlių, Kuršėnų vyniotinio, grybukų ir dar daug įvairių skanumynų.

Laukite įspūdžių iš mainų!

Karolina Povilaitytė, Kuršėnai

Scroll to top