Jaunimo mainai Ispanijoje „Sport in nature and environmental protection“

Aprašymas: Geriausias šių mainų aprašymas yra, ten dalyvavusių lietuvių, atsiliepimai.
Pavadinimas: „ Sport in nature and evironmental protection“
Veiklos tipas:
Jaunimo mainai
Atsakingas asmuo: Sandra Navickaitė
Dalyvaujančios šalys (jei daugiau, nei viena): Ispanija, Italija, Slovėnija, Slovakija, Bulgarija, Lenkija, Lietuva
Dalyvių skaičius: 35
Kalba: Anglų
Amžius: 18 – 25
Vieta: Murcia, Puerto De Mazarron
Data: 2006 09 03 – 09 13

Mainų dalyviai apie „Sport in nature and evironmental protection“:

Raimonda:

Tarptautiniai mainai „Sport in nature and environmental protection“ man buvo galimybė patirti naujų potyrių, išbandyti ir pamatyti save įvairiose situacijose bei išmokti prisitaikyti jose. Nors jau buvau dalyvavusi keletame panašių tarptautinių projektų, kuriuose buvo bendraujama angliškai, tačiau savo anglų kalbos žiniomis nelabai pasitikėjau. Bet tai buvo tik smulkmena, kuri mane jaudino tik pirmąsias dienas. Neišdildomą įspūdį paliko sutikti žmonės, aplankytos vietos, užsiėmimai, kurie man buvo visiškai nauji ir galbūt daugiau nebeteks nieko panašaus daryti. Ilga ir šiek tiek išvarginusi kelionė į kalnus, nardymas Viduržemio jūroje ir susitikimas su pačiu tikriausiu aštuonkoju niekada neišsitrins iš mano atminties ir aš dar ilgai apie tai pasakosiu savo artimiesiems J. Dalyvavimas jaunimo mainuose yra puiki galimybė praplėsti savo akiratį, pažinti naujas kultūras, kažko iš jų pasimokyti ir galbūt netgi pritaikyti savo šalyje. Grįžau kupina įspūdžių, emocijų ir gerokai praplėstu akiračiu.

Inga:

Žodžiu… buvom tokiuose nuostabiuose mainuose, iš pradžių nieko ypatingo net nesitikėjau, tiesiog galvojau susirinks nemažai žmonių iš kitų šalių, darysim kažkokią bendrą veiklą, žaisim žaidimus, diskutuosim ir pan… bet pasirodo viskas buvo kitaip:) viskas prasidėjo nuo to, kad tai Ispanija ir visai kitas kraštas nei Lietuva, dėl to ir tie įsivaizdavimai negalėjo išsipildyti. Tą patį viską mes ir darėm: žaidėm žaidimus, diskutavom, užsiimdavome smagia veikla ir pan. Didžiausia nauda, kuria gavau, turbūt buvo bendravimas su tais visais įdomiais ir labai skirtingais žmonėmis iš skirtingų šalių. Manau dalyvavimas jaunimo mainuose labai praplečia tavo akiratį, požiūrį i gyvenimą, netgi požiūrį į save, tai kartu geresnis savęs pažinimas kitoj aplinkoj. Žodžiu grįžau iš ten kupina nuostabių ir šiltų jausmų, kuriuos padovanojo ten sutikti žmonės.

Neda:

Tarptautiniai mainai „Sport in nature and evironmental protection“ man suteikė daug naudingos patirties. Visų pirma, pamačiau šalį, kurios klimatas, kultūra ir gyventojai labai skiriasi nuo Lietuvos. Taip pat, tokie užsiėmimai kaip nardymas, kopinėjimas po kalnus bei plaukiojimas su kanojomis,  man buvo visiškai nauji. Teko įdėt daug pastangų, kad įveikčiau aukščio bei vandens baimę, tačiau dabar jaučiu, jog tos pastangos nebuvo veltui. Po viso to, jaučiuos morališkai stipresnė ir labiau pasitikiu savimi, žinau, kad galiu atrast dar daugiau neišbandytų veiklų.

Be naujų potyrių, Ispanijoje dar susipažinau ir bendravau su daugeliu žmonių iš skirtingų Europos šalių. Man tai buvo didelis iššūkis, nes nepasitikėjau savo anglų kalbos žiniomis ir man tai buvo pirmieji tarptautiniai mainai. Tačiau jau po kelių dienų supratau, kad galiu laisvai bendrauti su visais.

Grįžusi į Lietuvą, viską apmąsčiau ir supratau,kad šie mainai man buvo be galo naudingi, ne vien dėl naujų potyrių ir anglų kalbos, bet dar ir dėl to, kad užmezgiau naujų ryšių su žmonėmis iš kitų šalių, o tai bus naudinga ateityje, kai vėl norėsiu dalyvauti tarptautiniuose mainuose.

Į viršų