Jaunimo mainai „Do Not Judge Me By Stereotypes“ įvyko!

Gruodžio 6-15 dienomis, septynių žmonių grupė iš Lietuvos dalyvavo tarptautinių mainų projekte „Do Not Judge Me By Stereotypes“ kartu su jaunimu iš Lenkijos, Čekijos, Rumunijos Sobotkoje, Lenkijoje.

Šio projekto tikslas – sugriauti stereotipus apie kaimynines šalis, skatinti toleranciją tarp jaunų žmonių, atskleisti stereotipų poveikį visuomenei, kuris gali išsivystyti į diskriminaciją.

Projekto metu dalyviai pristatė savo šalies kultūras, nustatė kokiais stereotipais paremtas supratimas apie kitų šalių kultūrą ir taip pat bandė juos sugriauti.  Vieną dieną visi dalyviai praleido Lenkijos mieste Vroclove, kur dalyvavo neįprastoje bibliotekos veikloje – „Gyvoji biblioteka“. Šio renginio metu dalyviai „skaitė“ „gyvasias knygas“ – diskutavo su skirtingais žmonėmis apie jų patirtą stereotipų sukurtą barjerą skirtingose situacijose. Projekto pabaigoje pasiektas stereotipų lūžis, kuris projekto dalyviams galėjo sudaryti klaidingą požiūrį į visuomenę, skirtingas socialines grupes ar net pavienius asmenis.

Nepaisant to, mainų metų dalyviai nemažai sužinojo apie kitas kultūras, išmoko šokių ir žaidimų, patobulino anglų kalbą.

Mainai „Do Not Judge Me By Stereotypes“ buvo finansuoti Europos Sąjungos programos „Veiklus jaunimas”, o juos padėjo įgyvendinti projekto partneriai Kuršėnų jaunimo organizacija Kūrybinės raiškos centras.

 

Karolina Povilaitytė

Scroll to top