prenumeruok naujienas!


 •  

 • atrask mus!

  Prisijunkite prie mūsų Facebook'e! Aplankykite mūsų Youtube video kanalą! Sekite trumpąsias naujienas Twitter svetainėje! Prenumeruokite RSS srautą!

  Jaunimo mainai Čekijoje „Let’s Open the Gates of New Year“

  2007 01 10

  Aprašymas: „Let‘s Open the Gates of New Year“ („Atverkime Naujųjų metų vartus“) – tarptautiniai jaunimo mainai, į kuriuos žiemos švenčių metu susirinkome švęsti ir švęsdami pažinti savo ir kitų šalių kultūrą. Mainų metu švęsta čekiškai, ispaniškai, graikiškai, lietuviškai, ieškota panašumų ir skirtumų tarp šių šalių kultūrose puoselėjamų tradicijų. Lietuviškų švenčių tradicijas draugams, pažįstamiems dar iš jaunimo mainų Lietuvoje „PUBLICtransportation“, pristatė Agnė, Sandra, Orinta, Vytenis, Povilas ir Lina.

  Pavadinimas: Let‘s Open the Gates of New Year
  Veiklos tipas: Jaunimo mainai
  Tema: šventės ir tradicijos
  Atsakingas asmuo: Lina Verseckaitė
  Dalyvaujančios šalys (jei daugiau, nei viena): Čekija, Graikija, Ispanija, Lietuva
  Dalyvių skaičius: 20
  Kalba: Anglų
  Amžius: 18 – 25
  Vieta: Čekija, Turnov, Bartosova Pec
  Data: 2006 12 27 – 2007 01 05

  Mainų dalyviai apie „Let‘s Open the Gates of New Year“:

  Agnė Navickaitė ir Vytenis Kviklys:

  „Sakoma, metų užbaigimas nulemia tavo naujųjų metų sėkmę, o žmonės, su kuriais sutiksi naujus metus, lydės tave visus metus. Mes tuo patikėjome.

  Tarptautiniai jaunimo mainai Čekijoje „Let‘s Open the Gates of New Year“ paliko daug šiltų įspūdžių, juk ne visada turi tokią progą susipažinti su kitų trijų šalių švenčių kultūra ir jas visas paminėti tik per 10 dienų.

  Jaunimo mainuose bandėme palydėti senuosius metus pasisemdami žinių ir susipažindami su kitų šalių švenčių kultūra, papročiais. Prieš atverdami vartus į naujuosius metus susipažinome su Graikijos, Ispanijos ir Čekijos šventėmis. Sulaukėme čekų Kalėdų senelio „Jažišeko“ dovanų, išmokome šokti graikiškų šokių bei didžiam mūsų nustebimui sužinojome, jog ispanai nemėgsta Kalėdų senelio, mat jiems dovanas neša trys karaliai.

  Džiaugėmės galėdami savo draugams  parodyti ir lietuvių šventes, daugelį šių švenčių patys mes (lietuvių grupės nariai) skirtingai švenčiame. Teko organizuoti lietuvišką Kūčių vakarienę, traukti šiaudus iš po baltos staltiesės, persirengti „žydukais“ bei plaktis verbomis.

  Prisiminimai išlieka ilgam. Pamenam krentantį sniegą, leidimąsi su rogutėmis nuo kalno, atsipalaidavimą vandens parke, romantiškas Prahos gatveles ir Kalėdinius turgus.

  “Let’s Open the Gates of New Year” atvėrė vartus ne tik į sėkmingą naujų metų pradžią, bet ir į naują pažinimą, tobulėjimą, stipresnius ryšius su kitų šalių žmonėmis – draugais ir į šilumą, nuoširdumu kvepiančią ateitį.

  Ačiū Linai ir žmonėms, kurie organizavo jaunimo mainus!“

  Sandra Navickaitė:

  „Mes atvėrėme ne tik Naujųjų metų vartus, bet kartu mes atvėrėme vartus į visai skirtingą Čekijos, Ispanijos, Graikijos ir Lietuvos kultūrų pasaulį, kuriame pamatėme, kaip žmonės skirtingai švenčia tas pačias šventes, kurias sieja nebent tik tas pats pavadinimas. Jeigu jūsų paprašyčiau apibūdinti Kalėdų senelį, tai tikriausiai visi atsakytumėt, jog tai senelis su didele balta barzda, apsirengęs raudonais drabužiais ir turintis didelį maišą dovanų. Būtent taip atrodytų daugelio šalių Kalėdų senelis, bet čekų Kalėdų senelis yra mažas kūdikis Jezisek, kuris pro langą vaikams atneša dovanas. Graikų tradicija yra puošti įvairiomis girliandomis ne Kalėdų eglutes, bet laivus, o Ispanijoje, jei vaikai per visus metus buvo blogi, Kalėdų proga vietoj dovanų gauna anglies gabalėlių, kurie yra valgomi. Visų mainų metu mus stebino vis naujai atrasti skirtingų kultūrų ypatumai ir džiugino tai, kad Lietuva gali pasigirti savų papročių ypatumu.

  Pasivaikščioti nuostabiomis Prahos senamiesčio gatvėmis, pačiuožinėti rogutėmis nuo kalniuko, pasiturkšti vandens pramogų parke, du kartus sutikti tuos pačius naujus metus- visa tai ir dar daugiau patyrėme per tas 10 dienų Čekijoje. Ačiū!“

  Povilas Plūkas:

  „Jei manęs kas paklaustų, kas man nepatiko, atsakyčiau, jog tik tas, kad viskas truko per trumpai, lyg akimirką. O įsimintinų dalykų sąrašas toks ilgas…. Pirmiausia įkvepiantys buvo dalyviai ir organizatoriai, sugebėję bendromis pastangomis sukurti labai mielą atmosferą… Žinoma, būtų gėda, jei nepaminėčiau kalnų, vieno iš gamtos didingumo, stebuklingumo atstovų, kuriuos regėjau pirmą kartą gyvenime, o dar kartu neapsakomai šviežias oras, tai neužmirštami išgyvenimai. O taip pat Praha, kuri visus mus svaigino savo nekukliu dydžiu ir verčiančiu užkaisti tarp ausų esantį procesorių nuo per didelio duomenų srauto. Ir kas paneigtų, jog švęsti smagu, o mes turėjome progą susipažinti ir patirti savo kailiu įvairių šalių švenčių tradicijas bei pristatyti savąsias, kas irgi įdomu, nes tada pats rimčiau įsigilini į jas.“

  Orinta Dambrauskaitė:

  „Supratau, kad svajonės pildosi…“

  Akimirkas iš jaunimo mainų galite rasti skyrelyje „Akimirkos“.

  Žymos: ,

  • Projektai

   Kuršėnų jaunimo apdovanojimai Misija: Jaunimo politikos kokybė www.kursenai.lt Krepšinio komanda „Kuršėnai“
  • Reklama