Įvyko tarptautiniai jaunimo mainai „Our time!“

2013 m. birželio 22 – 29 dienomis 5 jaunuoliai iš Lietuvos kartu su bendraminčiais iš Lenkijos, Portugalijos, Ispanijos ir Italijos dalyvavo tarptautiniuose jaunimo mainuose „Our time!“ Lisabonoje, Portugalijoje. 

Pagrindinis mainų tikslas buvo paskatinti kartų bendradarbiavimą ir dialogą. Jeigu šiandien neretai galime išgirsti frazę „o mano laikais…“, tai projekte buvo siekiama parodyti, kad tėra vienas laikas – mūsų laikas!

Taigi, mainų metu dalyviai diskutavo įvairiomis su kartų bendradarbiavimu susijusiomis temomis – koks jaunosios ir senosios kartos santykis skirtingose valstybėse; ką kiekvienam iš dalyvių reiškia dialogas tarp kartų: dėl ko jauni ir vyresni žmonės sutaria, dėl ko – ne.

Dalyviai taip pat lankėsi trečio amžiaus universitete Academia Senior, kur galėjo pabendrauti su aktyviais Lisabonos senjorais. Dalyviai stebėjo šios senjorų ugdymo mokyklos metų baigimo pasirodymą, kurio metu senjorai žiūrovus stebino savo muzikiniais, aktoriniais bei kalbų išmanymo sugebėjimais. Tai paskatino dalyvius griauti mitus apie vyresnius žmones bei suprasti, kad bendradarbiavimas su vyresniosiomis kartomis yra neatsiejamas ir labai svarbus jų gyvenime.

Nepaisant to, mainų metų dalyviai nemažai sužinojo apie kitas kultūras, išmoko šokių ir žaidimų, pasidalijo kulinariniais receptais, patobulino anglų kalbą.

Mainai “Our time!” buvo finansuoti Europos Sąjungos programos „Veiklus jaunimas”, o juos padėjo įgyvendinti projekto partneriai Kuršėnų jaunimo organizacija Kūrybinės raiškos centras.

Akimirkos:

Į viršų