Įvyko tarptautiniai jaunimo mainai „Handcrafting our Future“

Galimybė išbandyti šiuolaikinius amatus ir savomis rankomis kažką pasigaminti. Štai kas paskatino 5 jaunus žmones sudalyvauti jaunimo mainuose „Handcrafting our Future“, kurie vyko 2012 m. rugpjūčio 31 d. – rugsėjo 9 d. Vokietijoje, Halle mieste.

Projekto tikslas buvo priartinti jaunus žmones prie amatų, padėti suprasti jų svarbą šiandieniniame gyvenime bei galbūt atrasti save. Dalyviai diskutavo apie amatų istoriją ir jų dabartinę būklę, dalijosi nacionaliniais amatų pavyzdžiais ir svarbiausia, patys išbandė net keturias šiuolaikinių amatų rūšis: darbą su metalu, mediena, industrinį dažymą bei kosmetologiją. Dalyviai buvo apgyvendinti Halle‘s amatų rūmuose „Handwerkskamer Halle“, kur galėjo naudotis specialiomis dirbtuvėmis bei visa reikalinga įranga.

Jiems taip pat mielai talkino rūmų darbuotojai, išmokė nemažai amatų technikos paslapčių. Džiugu tai, kad nemažai dalyvių, išbandę amatus, žadėjo tuo užsiimti ir po projekto. Kai kurie nedvejojo, kad įgytus įgūdžius vienaip ar kitaip panaudos grįžę namo. Tačiau svarbiausia – visi suprato koks tai nelengvas, bet svarbus, įdomus ir kūrybiškas darbas. Juk be amatų sugriūtų pasaulis!

Negana to, dalyviai turėjo galimybę pažinti net 5 Europos šalių (Lenkijos, Graikijos, Vokietijos, Vengrijos ir Turkijos) kultūras, papročius, paskanauti tradicinių valgių ir gėrimų, pabendrauti su kitais jaunais europiečiais. Dalyviai patobulino savo anglų kalbos žinias, išmoko naujų frazių kitomis kalbomis. Taigi jaunuoliai tapo labiau tolerantiški ir supratingi ir skirtingų kultūrų atžvilgiu.

Mainai finansuoti iš ES programos „Veiklus jaunimas“, o prie jų įgyvendinimo prisidėjo ir Lietuvoje koordinavo nevyriausybinė jaunimo organizacija Kūrybinės raiškos centras.

Akimirkos:

Į viršų