Įvyko tarptautiniai jaunimo mainai „Feel, See and Taste the Diversity Through Outdoors“

2012m. rugpjūčio 25-31 dienomis 9 entuziastingai nusiteikę jaunuoliai (6 iš Kuršėnų ir 3 iš kitų Lietuvos miestų) dalyvavo jaunimo mainuose „Feel, See and Taste the Diversity Through Outdoors“ Gruzijoje.

Kai vieniems malonumas gulėti pliaže, kitiems tai  – nuotykiai, iššūkiai, kuriuos vis bandome įveikti. Šis projektas dalyviams suteikė galimybę patirti nuotykių atsiribojant nuo civilizacijos, suartėjant su motina gamta, išbandant savo jėgas bei susipažįstant su kitų šalių (Moldovos, Gruzijos, Turkijos) kultūromis. Nors jaunimo mainai apėmė daug temų, kaip kad tolerancijos ir supratingumo tarp kultūrų plėtojimas, jaunų žmonių bendravimo skatinimas gaminant įvairių šalių patiekalus, visko buvo įgyta daug daugiau. Po kiekvienų jaunimo mainų dalyviai pasiima kupiną bagažą naujos patirties bei žinių. Patirtis ne visada būna gera, bet kokia ji bebūtų – skatina mus augti ir tobulėti. Nuotraukos gali dingti, bet įgyta patirtis ir prisiminimai išliks ilgam. Mainai „Feel, See and Taste the Diversity Through Outdoors „ dalyviams padėjo daug išmokti apie save bei savo galimybes. Daugelis liko nustebinti šių atradimų: ištvermės, kantrybės, pasitikėjimo savo jėgomis.

Gyvenimo kalnuose dienotvarkė nebuvo griežta, tačiau kiekviena diena turėjo savo planą. Pirmoji diena buvo skirta stovyklavietės įkūrimui, pasiskirstymui į darbo grupes bei susipažinimui. Kitos dienos buvo įdomesnės viena už kitą: išgyvenimo gamtoje žaidimai, kepinant saulei kelionė į kalnus bei maudynės kalnų upėse, naktį po žygio užklupo, atrodo, niekad nenustosiantis lyti lietus, kuris dalyviams suteikė galimybę pajusti kas yra tikrasis laukinis gyvenimas. Ne ką menkesnį įspūdį daugeliui paliko naktiniai budėjimai prie laužo. Tai buvo visiškai nauja, įdomi ir tuo pačiu neįkainojama patirtis. Labiausiai visi liko sužavėti pažintimi su vietiniais bei tikruoju Gruzijos gyvenimu. Žmonių dėmesys bei svetingumas užgožė blogą orą bei sveikatos problemas.

Šie jaunimo mainai daugeliui iš dalyvių padėjo pažinti save iš naujo, pailsėti nuo kasdienės rutinos, civilizacijos bei suprasti, kad gyvendamas kažkur kalnuose, kažkokioje palapinėje išmoksti ir supranti daug daugiau nei metų metus vartydamas kelionių žurnalus ar skaitydamas knygas. Juk kiekviena kelionė turi savo pranašumų: jei keliaudami aplankome gražesnes šalis – išmokstame kaip pagerinti savąją, jei nuvykstame į prastesnes – imame mėgautis ir vertinti tai ką turime.

Kūrybinės Raiškos Centras suteikia galimybę kiekvienam tai patirti ir išgyventi, tad, jaunime, nepraleisk savo šanso ir tu!

Akimirkos:

Scroll to top