Įvyko tarptautiniai jaunimo mainai „Eurobasket of Cultures 2011“!

Lietuvoje baigėsi Europos vyrų krepšinio čempionatas, kurio proga Kūrybinės raiškos centras Kuršėnuose organizavo net keletą jaunimo veiklos projektų, siekiant skatinti kitų kultūrų pažinimą bei tarpkultūrinį mokymąsi. Vienas jų – tarptautiniai jaunimo mainai „Eurobasket of Cultures 2011”. Šiame projekte dalyvavo 35 jauni žmonės iš Turkijos, Graikijos, Ispanijos, Kroatijos, Vokietijos  Latvijos, bei Lietuvos.

Projektas “Eurobasket of Cultures 2011” suteikė galimybę jauniems žmonėms, iš skirtingų Europos šalių, geriau pažinti dalyvaujančių šalių kultūras, analizuojant skirtingus krepšinio aspektus.
Jaunimo mainų metu dalyviai pristatinėjo savo šalių krepšinio kultūrą bei istoriją, diskutavo apie fanatizmą ir rasizmą krepšinyje. Žaidė krepšinį nacionalinėse ir tarptautinėse komandose, o vėliau gilinosi į sąžiningo žaidimo bei laimėjimo ir pralaimėjimo reikšmę. Jauni žmonės iš 7 skirtingų Europos šalių lankėsi mokyklose viešindami Sporto ir kultūros festivalį Kuršėnuose, kuriame ir patys pristatė savo kultūras bei žaidė krepšinio turnyre. Kiekvieną dieną vykdavo kultūrinės popietės, kurių metu tam tikra šalis paruošdavo tradicinių valgių, plačiau papasakodavo apie savo šalį. Ir, žinoma, energingai žiūrėjo visas krepšinio varžybas, po kurių ne kartą bendravo su krepšinio sirgaliais Kuršėnuose, Šiauliuose bei Vilniuje.

Po pergalingų Lietuvos – Turkijos varžybų, projekto dalyviai (net ir pralaimėjimą patyrę turkai) sugebėjo įsilieti į Lietuvos rinktinės sirgalių grupę ir su jais triukšmingai pasidžiaugti pergale Kuršėnų miesto centre.

Skirtingos nuotaikos tvyrojo po Lietuvos – Ispanijos rungtynių, ispanai nesistengė slėpti savo pergalės džiaugsmo, o tai, žinoma, erzino pralaimėjimu nusivylusius krepšinio sirgalius Šiauliuose.

Beveik dvi savaites jauni žmonės gyvenę kartu, bendravo anglų  kalba, dirbo tarptautinėse bei nacionalinėse grupelėse, patobulino savo ir komandos įsivertinimo bei sprendimų priėmimo įgūdžius. Jaunimo mainų įvertinimo metu dalyviai prisipažino, kad šis projektas juos paskatino labiau suprati kultūrinius skirtumus, pasitikėti savimi ir geriau pažinti save.

Dalyvių atsiliepimai

Benas Garbinčius 18m.

Dalyvaudamas šiame projekte, įgavau patirties prisidėdamas prie projekto vykdymo, pažinau kitų šalių krepšinio kultūras. Įspūdį padarė, tai kad nuotaikų nesugadino nei blogas oras, nei dvi varginančios savaitės. O labiausiai patiko dalyvių motyvacija, bendravimas ir susidomėjimas projektu.

Míriam Pérez 18m.

Šiame projekte man labiausiai patiko tai, kaip viskas buvo suorganizuota. Per trumpą laiką įgyvendinome daug veiklų susijusiu su krepšiniu. Taip pat man patiko ir tai, kad turėjau galimybę susipažinti su jaunais žmonėmis iš skirtingų Europos šalių. Prieš projektą mes nežinojome vienas kito, bet jo metu tapome labai didele, tarptautine šeima.
Didžiausią įspūdį man padarė neįtikėtina vaikų  reakcija į mus, kai lankėmės mokykloje ir dalyvavome Kultūros ir sporto festivalyje. Mums buvo garbė, kai daugelis vaikų norėjo nusifotografuoti kartu. Niekada nepamiršiu šio jausmo.
Projekto metu, aš daug sužinojau,  apie kitų šalių kultūras ir, be abejo, krepšinį. Taip pat supratau, kad gyventi kartu tokiam dideliam žmonių skaičiui  nebuvo problema, nes mes bendravome lyg šeima. Žinoma, kartais buvo sunku susikalbėti su dalyviais, bet tik dėl to, kad anglų kalba mums nėra  gimtoji. Tačiau savo jausmus mes puikiai mokėjome išreikšti gestais, šypsenomis. Tarp projekto Eurobasket of Cultures 2011 dalyvių nėra jokių sienų.

Jaunimo mainus organizavo ir įgyvendino Kūrybinės raiškos centras (www.krc.lt). Projektą finansuoja – ES programa Veiklus jaunimas (www.jtba.lt).

Daugiau nuotraukų iš jaunimo mainų rasite skyriuje „Akimirkos > Nuotraukos

Eglė Urbelytė
Kūrybinės raiškos centras 

Į viršų