fbpx

Įvyko jaunimo mainai Vokietijoje „Muv’in Mix’up“!

Dvylika valandų kelionės autobusu Berlynas – Panevėžys ir dar septynios valandos priešaky. Širdis suvirpa prisiminus, kad dar vakar ryte turėjome būti namuose…

Nepaisant visko, veiduose vis nušvinta šypsenos dėl visai neseniai patirtų įspūdžių, nors akys jau ilgesingai žvelgia pro langą namų link.

O viskas prasidėjo Balandžio 6 dieną, kai vis dar išsipūtusiais nuo Velykų vaišių pilvais, mes – Miglė, Greta, Justė, Neda ir Tutis – kupini entuziazmo susėdome į autobusiuką ir patraukėme Rygos oro uosto link. Viskas ėjosi lyg per sviestą, net klaidžios Vokietijos traukinių stotys nebuvo mums didelė kliūtis. Vėlyvą tos pačios dienos vakarą, mes jau sveikinomės su projekto „Mov‘in Mix‘up“ organizatore Paulina ir pačiais ištvermingiausiais, vis dar nemiegojusiais dalyviais. Buvome pavargę, tačiau nekantriai laukėme rytojaus.

O laukti buvo verta. Pirmoji diena buvo kupina linksmų susipažinimo žaidimų, gerų emocijų, juoko ir dvidešimt sunkiai ištariamų vardų. Nacionalinis vakaras buvo ne prastesnis už dieną. Galybė naujos informacijos, bendravimo bei šokių iki paryčių.

Ir su kiekviena diena darėsi vis smagiau: geriau pažinome naujus žmones, bendravome, dirbome, diskutavome, aplankėme Berlyną, mokėmės prancūziškų frazių (nešvaistėme laiko pakeliui i Berlyną). Mainams įpusėjus sulaukėme svečių – profesionalų komandos iš vietinės televizijos. Su dideliu entuziazmu ėmėmės pagrindinio mainų tikslo – filmukų kūrimo. Viskas vyko etapais – diskusijos, idėjų ieškojimas, filmavimas ir, žinoma, montavimas. Buvo ir sunkių akimirkų, kai sėdėjome ir manėme, kad jau niekad neprieisim vieningos nuomonės. Tačiau viską įveikėme!

Išaušo paskutinė diena. Visų veidus puošė plačios šypsenos, bet turbūt tuo pačiu metu galvoje kirbėjo ikyri mintis – juk tai jau paskutinė diena. Iki pietų Paseckendorfo rūmuose jautėsi neramus šventinis šurmuliukas, vieni baiginėjo filmukų montažą, kiti puošė salę, dar kiti tiesiog blaškėsi nuo vieno prie kito norėdami padėti. Ir štai, paskutinis vakaras. Improvizavome Oskarų apdovanojimų vakarą. Pažiūrėjome filmukus, buvo be galo smalsu pamatyti ką sukūrė kitos grupės. Vakaras nenuvylė. Ir vėl daug juoko, džiaugsmo, šypsenų. Vėliau persikėlėme į jau pamėgtą “Disco room”. Pasveikinome ir padėkojome mainų organizatorei už įsimintiną, produktyvią ir linksmą savaitę ir toliau stengėmės linksmai praleisti paskutines ten likusias valandas.

3.40 ryto. Vos ne vos spėjame laiku išvykti iš jau taip pamilto Paseckendorfo. Bėgdami įšokame į traukinį vežantį mus į Magdeburgą, ir gauname kelias minutes atsikvėpti. Tačiau neilgam. Nuvykus į Magdeburgą paaiškėja, kad traukinys, kuriuo mums Paulina sakė vykti į Berlyną, važiuoja tik savaitgaliais. Kelios minutės panikos. Tuomet keletas skambučių mainų organizatoriams, vėliau ir į Lietuvą.

Galiausiai, sėdime 9h ryte Berlyno oro uoste, o mieguistos galvos bando suvokti informaciją: Pavėlavome į lėktuvą. Namo keliausime autobusu. Išvyksime tik vėlai vakare ir kelionė truks aštuonioliką valandų.

Nepaisant visko, kad ir kokie pervargę būtume, mes esame laimingi. Ši savaitė padovanojo mums daug nuostabių akimirkų su žmonėmis, kuriuos dar labai norisi susitikti ateityje, daug produktyvaus darbo, ir begalę naujos informacijos tiek apie kitų kultūrų žmones, tiek apie filmų kūrimo subtilybes.

Akimirkos:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Scroll to top