Įsimintiniausi KRC 2008 metų įvykiai

Kūrybinės raiškos centro nariai 2008 m. palydi prisimindami įsimintiniausius metų įvykius.

KŪRYBINĖS RAIŠKOS CENTRAS SKELBIA ĮSIMINTINIAUSIUS 2008 METŲ ĮVYKIUS:

Kuršėniškių susitikimas Londone – už kuršėniškių bendruomeniškumo skatinimą

2008 metų balandžio 4 dieną Londone gyvenantys kuršėniškiai bei iš Kuršėnų atvykę Kūrybinės raiškos centro nariai susirinko į pirmąjį kuršėniškių susitikimą susipažinti, užmegzti ryšius bei neformaliai pasikalbėti apie gyvenimą emigravus. Ypatinga padėka susitikimo idėją realizavusiam KRC nariui Donatui.

Šiam susitikimui buvo sukurti du video filmukai, kuriuos galite pamatyti internete:

  1. Londonas – Kuršėnai (I dalis);
  2. Londonas – Kuršėnai (II dalis);
  3. Kuršėniškių linkėjimai emigravusiems.

Jaunimo demokratiškumo projektas “Vitaminai“ – už buvimą pirmaisiais Lietuvoje!

Kuršėniškiai ir toliau išlieka vienais matomiausių veikėjų jaunimo veiklos srityje Lietuvoje. Kartu su partneriais Kūrybinės raiškos centro parengtas jaunimo demokratiškumo projektas “Vitaminai“ – pirmas tokio pobūdžio projektas Lietuvoje, paremtas Europos Sąjungos programos “Veiklus jaunimas“. 20 jaunų žmonių iš Kuršėnų mokosi kaip geriausiai atstovauti savo interesus, naudojant tradicinius ir netradicinius būdus. Panašios veiklos vykdomos Lentvaryje bei Latvijos miestuose Talsyje ir Tukums.

Vienas didžiausių jaunimo renginių šiais metais Kuršėnuose buvo projekto “Vitaminai“ atidarymas, vykęs rugpjūčio 16 dieną. Apie jį galite pažiūrėti šiame trumpame filmuke.

Projektas “Vitaminai“ tęsiasi, o su jo rezultatais plačiau bus galima susipažinti 2009 metais.

Robin May iš Vokietijos savanoriavimas Kuršėnuose – už pralaužtus ledus savanoriškajai tarnybai Kuršėnuose

Robin May iš Vokietijos buvo Europos savanorių tarnybos pionierius Kuršėnuose. Robinas 10 mėnesių gyveno Kuršėnuose, padėjo organizuoti įvairius užsiėmimus jaunimui, neformaliai grupei “Projektomanai“, organizavo pažintines pamokėles apie Vokietiją ir vokiečių kalbą, mokė kurti video filmukus, buvo pagalbininkas įvairiuose Kūrybinės raiškos centro vykdomuose projektuose. Robino iniciatyva gimė tarptautinis projektas “NiA – Network in Action“, kurio metu jauni žmonės Lietuvoje ir Vokietijoje dalijosi patirtimi apie tai, kodėl verta būti aktyviais ir kaip tai daryti.

Robino sukurtas trumpas filmukas apie Kuršėnus sulaukė gana didelio populiarumo internetinėje svetainėje youtube.com – iki 2008 metų gruodžio filmukas buvo peržiūrėtas daugiau kaip 3000 kartų.

Robinas buvo pirmasis savanoris Kuršėnuose. Nuo 2009 metų vasario vidurio Kuršėnai praturtės dviem Europos savanorių tarnybos savanoriais – mergina iš Gruzijos ir vaikinu iš Prancūzijos.

Į viršų