Ilgąjį savaitgalį vyko jaunimo veiklos projektų vadovų mokymai Šiaulių rajone

Jaunimo organizacijų atstovai įgijo daugiau projektų įgyvendinimui reikalingų įgūdžių ir tobulino savo parengtus projektus.

Birželio 22-25 dienomis Kuršėnuose, šiaulių rajono jaunimo centre, vyko Kūrybinės raiškos centro įgyvendinamo projekto „Jaunimo veiklos projektų vadovų mokymai šiaulių rajone“ I-oji dalis. Į mokymus buvo pakviesti 2007 metais jaunimo veiklos projektus šiaulių rajone vykdantys jauni žmonės. Keturias dienas trukusių mokymu metu kartu dirbo Naisių jaunimo klubo, Kūrybinės raiškos centro, Pavenčių vidurinės mokyklos klubo „Atskleisk save“ atstovai, mokymus vedė Vytenis Kviklys, Agnė Navickaitė, Lina Verseckaitė ir Edgaras Mankus.

šiais metais šiaulių rajono savivaldybės administracija skyrė dalinį finansavimą 12-os jaunimo veiklos projektų įgyvendinimui (iš viso 44 000 litus). Mokymuose dalyvavo 6 projektų koordinatoriai, kurie įgyvendins tokius jaunimo veiklos projektus: „Strateginio planavimo susitikimas“, „KRC keičiasi“, „Kuršėnai.lt komanda“, „Jaunimo solidarumo link“, „Žalia žalia per visą dangų“, „Rašau, kad tau padėčiau“.

Pagrindinis savaitgalį vykusių mokymų tikslas buvo suteikti jaunimo veiklas įgyvendinantiems žmonėms šiaulių rajone projekto įgyvendinimui reikalingų žinių ir įgūdžių. Buvo diskutuojama ir aiškinamasi apie komandos formavimo užduočių naudojimą dirbant su grupėmis, projektų veiklos programos planavimą, tinkamų metodų pasirinkimą savo projektų tikslams pasiekti, grupės dinamiką ir procesus, konfliktų sprendimus, vadovavimą dirbant su jaunimo grupėmis, techninių klausimų organizavimą.

Po teorinių užsiėmimų vyko praktiniai užsiėmimai, kurių metu teorines žinias dalyviai pritaikė dirbdami su savo projektais: planavo programą, rinkosi metodus, dalijosi atsakomybėmis, planavo išteklius, finansus.

Dalyviai turėjo galimybę praktiškai pasitreniruoti, kaip reikia dirbti su grupe, pritaikyti metodus, kuriuos naudos savo projektuose. Treniruočių metu jie buvo filmuojami, vėliau vyko įrašų peržiūra. Patys dalyviai galėjo save įsivertinti, pamatyti savo darbo su grupe klaidas, trūkumus ir privalumus, kiti grupės nariai bei mokymų vadovai formulavo rekomendacijas darbui su grupe ir asmeniniam tobulėjimui.

šie mokymai – tai pirmoji viso projekto dalis. Antrosios dalies metu vyks jaunimo projektų šiaulių rajone įgyvendinimas, o jų vadovai turės galimybę konsultuotis iškilusiais klausimais su mokymų vadovais. Trečiasis etapas – tai įgyvendintų projektų veiklos kokybės įvertinimo seminaras, kurio metu dalyviai išskirs rekomendacijas sau ir kitiems, kas padeda ir kaip reiktų įgyvendinti jaunimo veiklos projektus.

Mokymų metu jaunimo veiklos projektų vadovai įgijo projektų vykdymui reikalingų žinių ir įgūdžių ir yra pasirengę vykdyti savo veiklas. Visus jaunus žmones kviečiame sekti naujienas puslapiuose www.kursenai.lt ir www.krc.lt ir aktyviai dalyvauti jaunimo veiklos projektuose šiaulių rajone!

Projektas „Jaunimo veiklos projektų vadovų mokymai šiaulių rajone“ iš dalies finansuojamas LR Jaunimo reikalų departamento ir šiaulių r. savivaldybės administracijos.

Agnė Rapalaitė

Akimirkos:

Į viršų