Gimnazijoje – tarptautinė nuotraukų paroda

Rugsėjo 16-ąją dieną, Kuršėnų Lauryno Irvinskio gimnazijoje įvyko tarptautinių jaunimo mainų „My Earth  My Water“ bei jų metu sukurtos fotografijų parodos pristatymas. Renginio dieną gimnazijoje netrūko veiklų – tą kart apie 170 moksleivių iškeliavo į 30km dviračių žygį, o likusioji dalis vyresniųjų klasių moksleivių susirinko į aktų salę, kurioje praleido ne mažiau smagią popietę.

Pristatyme dalyvavo ne tik mainų dalyviai, tačiau ir 10 Europos savanorių tarnybos savanorių, kurie jau antrą mėnesį leidžia Kuršėnuose. Jie papasakojo mokiniams apie savanorystės galimybes tiek Europos savanorių programą vykdančioje organizacijoje , tiek pačiuose Kuršėnuose – Kūrybinės raiškos centre nuolat vykdomos įvairios veiklos laukia ir vietinio jaunimo. Vėliau savanoriai papasakojo ką jie veikia Kuršėnuose,  kvietė prisijungti mokinius prie jų vykdomų veiklų ir užsiėmimų.

Po trumpo jaunimo mainų „My Earth – My Water“ pristatymo moksleiviai buvo pakviesti apžiūrėti priešsalėje kabančią parodą. Iškart po to vyko savanorių paruošta viktorina – atsakę į klausimus apie šalis, iš kurių atvyko savanoriai, mokiniai galėjo laimėti linksmų prizų.

Įvyko ir kūrybinės dirbtuvės, kurias organizavo mainų dalyviai – išmokusios pasigaminti ekologiškas piniginės iš tetra pakuočių, panelės parodė, kaip stilingas ir lengvai pagaminamas pinigines pasidaryti pačiam. Kiti gimnazijos moksleiviai tuo metu išsiskirstė po kabinetus – juose vyko diskusijos su Latvijos, Izrealio, Prancūzijos, Vokietijos ir Italijos jaunimu. Dalyviai galėjo klausinėti juos dominančių klausimų, savanoriai noriai pasakojo ir apie jų buvimo metu surengtą Europos krepšinio čempionato festivalį.

Paroda šiuo metu eksponuojama gimnazijoje, ir nesudalyvavę renginyje mokiniai taip pat turi galimybę ją apžiūrėti.

„My Earth  My Water“ – liepos 29d. – rupjūčio 7d. Plateliuose vykusiuose mainuose susirinko 26 jauni žmonės iš 5 Europos šalių – Vokietijos, Lenkijos, Latvijos, Čekijos ir Lietuvos. Jų metu dalyviai pažino nuostabią Žemaitijos Nacionalinio parko gamtą, diskutavo ekologijos ir aplinkosaugos temomis, dalijosi patirtimi ir stengėsi pažinti vieni kitų kultūras. Mainų metu buvo įgiję snorkeliavimo žinių dalyviai įamžino pirmuosius savo įspūdžius povandeninėmis kameromis, vėliau daug laiko praleidę gamtojedalyviai įamžino ir jos grožį. Povandeninės nuotraukos buvo eksponuotos Platelių info centre, darytosios ant žemės – Platelių ežere įsikūrusioje povandeninėje galerijoje.  Šie simboliniai dviejų sferų mainai paskatino jaunimą labiau susimąstyti apie gamtos ryšius – kokias problemas matome ant žemės ir vandenyje?

Akimirkos:

Simona Osipovaitė
Kūrybinės raiškos centras

Į viršų