„Europos Savanorių Tarnyba – naujos kokybės link“

Kūrybinės Raiškos Centro atstovės dalyvavo Europos Savanorių Tarnybos organizuotame seminare Druskininkuose.

Balandžio 20-22 dienomis Druskininkuose vyko darbinis-informacinis seminaras „Europos Savanorių Tarnyba – naujos kokybės link“. Šiame seminare taip pat dalyvavo ir Kūrybinės Raiškos Centro EST koordinatorė Alina Šimkevičiūtė, bei naujai prie jos prisijungusi koordinatorės pavaduotoja Agnė Rapalaitė.

Seminare dalyvavo 28 atstovai iš 22-iejų skirtingų organizacijų, kurie pristatė savo organizacijas vieni kitiems.


Knygos „Tarptautinė savanorių tarnyba“ viršelis

Seminaro metu buvo aptartos buvusi savanorių programa „Jaunimas“, įvertinta organizacijų patirtis, kuri bus pritaikyta ir naujojoje programoje „Veiklus Jaunimas“.

Dalyviai sudarinėjo kokybės standartus, kurie bus panaudoti 2007-2013 metais Lietuvoje galiosiantiems EST projektams. Buvo aptartas paraiškų pildymas, biudžetas, atsiskaitymo galimybės. Nustatyti siunčiančių, priimančių, koordinuojančių ir globojančių organizacijų įsipareigojimai viena kitoms, paskirstytos atsakomybės.

Įsipareigota pranešti JTBA apie priimamų savanorių skaičių, išsiųsti savanorius į agentūros  organizuojamus mokymus, pranešti apie krizines situacijas ir projektų nutraukimą.

Buvo išreikšti dalyvių pageidavimai EST projektuose dirbantiems koordinatoriams- pasiūlyta dažniau rengti pasidalinimo patirtimi susitikimus, mokymus, kuriuose būtų supažindinta su naujovėmis ir galimybėmis.

Tam, kad dalyviai geriau įsisavintų naujos programos pakitimus ir papildymus buvo vykdomos simuliacinės užduotys, buvo dirbama grupėse.

Seminaras vyko „SPA Vilnius“ centre Druskininkuose, todėl dalyviai turėjo daugybę erdvių darbui ir poilsiui- konferencijų salės, viešbutis, restoranas, baseinų ir pirčių kompleksas.

Seminarą vedė 3-jų mokymų vadovų komanda ir 2 JTBA atstovai, atsakingi už Europos Savanorių Tarnybos veiksmą.

KRC turi siunčiančios ir priimančios savanorius organizacijos statusą, bet artimiausiu metu laiku planuoja tapti ir koordinuojančia, bei siųsti, priimti ir koordinuoti savanorių grupes. KRC jau yra išsiuntusi vieną savanorį į Daniją, kuris dirbo dviejuose jaunimo laisvalaikio klubuose.

Agnė Rapalaitė

Į viršų