Beveik trys savaitės Vietname

Rugpjūčio 12 – 30 d. penki nuotykių išsiilgę kuršėniškiai dalyvavo unikaliuose tarptautiniuose jaunimo mainuose Vietname “Environmentally Friendly”. Kartu su jaunuoliais iš Vokietijos, Ispanijos, Kinijos ir Vietnamo jie diskutavo aplinkosaugos ir jaunimo mobilumo temomis, dalijosi turima patirtimi šiose srityse, mokėsi vieni iš kitų bei metė iššūkį paneigti turimus stereotipus apie Aziją.

Mainų metu projekto dalyviai dalyvavo susitikimuose su vietos bendruomenėmis sostinėje Hanojuje, Dong Trieu ir Ha Long miestuose. Teko apsilankyti miestų savivaldybėse, turguose, jaunimo centruose. Galiausiai, vienoje mokykloje dalyviai netgi turėjo galimybę vykdyti užsiėmimus su vaikais apie gamtos saugojimą. Daug įspūdžių be abejonės paliko dalyvių nakvynė Vietnamiečių šeimose bei vakarėlis… plytų fabrike!

Nors visi dalyviai sutinka, kad stulbinantis gamtos grožis ir žmonių draugiškumas sužavėjo bene labiausiai, kiekvienas parsivežė savų prisiminimų. Vieniems labiausiai įstrigo žiogų degustavimas, kitiems –  maudynės kalnų upės krioklyje, tretiems – pasivažinėjimai motoroleriais pašėlusiomis Hanojaus gatvėmis. Paklausti, ko išmoko mainuose, dalyviai negalėjo sustoti vardyti išmokimų. Kas išmoko sveikintis vietnamietiškai, kas valgyti lazdelėmis, kas ieškoti kompromisų su visiškai kitos kultūros atstovais, drąsiau reikšti savo nuomonę, labiau pasitikėti žmonėmis. Jaunuoliai po visų kartu praleistų dienų vienbalsiai sutarė, jog itin svarbu nebijoti klysti ir mokytis iš savo klaidų.

Vaizdai, kurių neišeina perteikti nuotraukomis, žmonės, trykštantys nuoširdumu ir optimizmu bei neįtikėtini nuotykiai – taip trumpai galima apibūdinti beveik tris rugpjūčio savaites trukusią jaunų žmonių kelionę į Vietnamą.

Projektas “Environmentally Friendly” yra finansuojamas ES programos “Veiklus jaunimas” ir vyksta jau 9 mėnesius. Kovo mėnesį atstovai iš skirtingų šalių buvo susirinkę Lietuvoje įvadiniam seminarui. Po mainų Vietname, dar laukia įvertinimo seminaras Vokietijoje.

Vietnam

Mainų akimirkas galite pamatyti čia. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151820968876278.1073741837.72727046277&type=1

Kūrybinės raiškos centras kasmet kviečia jaunus žmones dalyvauti tarptautiniuose jaunimo mainuose. Nori dalyvauti ir tu? Sek naujienas KRC Facebook puslapyje https://www.facebook.com/krclt bei www.krc.lt svetainėje.

Scroll to top