Atranka į tarptautinius mokymus dirbantiems su jaunimu – TRAINO

Kūrybinės raiškos centras kartu su VšĮ „Nectarus“ kviečia į 8 dienų tarptautinius mokymus Lietuvoje. Mokymų metu dalyviai turės galimybę patys patirti ir analizuoti įvairias lauko patirtinės metodikos inovacijas, o vėliau jas pritaikyti dirbant su jaunimu.

Kūrybinės raiškos centras kartu su VšĮ „Nectarus“ inicijuoja ilgalaikį projektą „TRAINO – Transfer of Innovations in Outdoor Education“ (Lauko patirtinių metodikų inovacijų pasidalijimas ir pritaikymas). Projekte dalyvauja 11  partnerių organizacijų iš Lietuvos, Gruzijos, Belgijos, Vokietijos, Lenkijos, Ispanijos, Norvegijos, Armenijos ir Moldovos. 24 jaunimo darbuotojai, ugdytojai ir mokymų vadovai dirbantys jaunimo srityje turės galimybę pristatyti, išbandyti ir išmokti naudoti skirtingus inovatyvius lauko patirtinės veiklos metodus.

Mokymų metu bus pristatyti ir išbandyti šie metodai:

 • Geocahing, Educahcing (lobių slapstymas  ir ieškojimas pasitelkiant GPS sistemas);
 • Paviršinis nardymas (snorkeling);
 • Naktinis žygis;
 • Miesto užduotys.

Pagrindinis projekto tikslas – prisidėti prie Europos darbo su jaunimu kokybės gerinimo ypatingą dėmesį skiriant jaunų žmonių įtraukimui ir dalyvavimo užtikrinimui. Tikslo siekiama partneriams dalijantis inovacijomis tarpusavyje, išbandant metodus ir pritaikant juos savo darbe su jaunais žmonėmis.

Ilgalaikį mokymo kursų projektą sudaro 3 pagrindiniai etapai:

 • parengiamasis etapas;
 • įgyvendinimo etapas (Pristatomieji mokymo kursai (Lietuva) Gegužės 3-12d. 2013. Partneriai pateikia metodus / įrankius, metodai išbandomi praktiškai ir analizuojami, dalyviai pasirenka, kuriuos metodus nori pritaikyti savo vietiniame lygmenyje dirbant su jaunais žmonėmis), dalyviai pritaiko pasirinktus metodus vietiniame lygmenyje su jaunais žmonėmis;
 • tolimesnių veiklų ir vertinimo etapas (2014 m. pavasaris. Įvertinimo susitikimas-seminaras, kurio metu bus aptariama, kaip sekėsi taikyti metodus, išskiriamos rekomendacijos. Susitikimo metu numatoma gautus rezultatus perteikti per tam tikrą medijų produktą (pvz.: edukacinius video filmukus), kuriuos po to galėtų naudoti ir kitų jaunimo darbuotojai).

Kūrybinės raiškos centras ieško 3 dalyvių iš Lietuvos. Reikalavimai dalyviams:

 • dirbantys su jaunais žmonėmis;
 • turintys 18 metų;
 • gebantys bendrauti anglų kalba;
 • turintys motyvacijos dalyvauti mokymuose bei turintys galimybę išbandyti ir pritaikyti išmoktą metodą su jaunais žmonėmis;
 • galintys dalyvauti visą mokymų laiką.

Prioritetas teikiamas asmenims dirbantiems rajonuose, kaimiškose vietovėse arba dirbantiems su mažiau galimybių turinčiais jaunais žmonėmis.

Organizatoriai padengia visas su apgyvendinimu ir programa susijusias išlaidas 100%, kelionė iki mokymų vietos ir iš jos 70%.

Mokymai vyks mokymų centre „Daugirdiškės“, Daugirdiškių kaime, Elektrėnų rajone.

Norintys dalyvauti mokymuose, turi užpildyti dalyvio anketą, kurią rasite čia, anglų kalba iki balandžio 27d. 17val.

Su atrinktais ir neatrinktais dalyviais bus susisiekta el. paštu.

Kilus klausimams, rašykite el. paštu traino.lt@gmail.com.

Projektą finansuoja ES programa „Veiklus jaunimas“

Veiklus jaunimas

Į viršų