Apie pavasarį, pražydusias vyšnias ir meilę

Po ilgo laiko, ištikimiausių skaitytojų prašoma paimu vėl plunksną ir rašau. Na ir kodėl tie egzaminai ateina tada, kai pražįsta vyšnios ir ateina pavasaris? Tam, kad meilei trukdytų 🙂

Taigi, į Ulsaną atėjo pavasaris. Lauke +22, saulėta. Oras toks kartais apgaulingas – nežinia, kada pradės lyti, ar vėjas pūsti. Jūra čia kalta. Bet vistiek, mūsų širdis pakerėjo nuostabus žydinčių vyšnių grožis ir kvapas. Šį sekmadienį su draugais važiavome į vieną gražiausių vietų vyšnių stebėjimui – Gyongju. Gaila, atvykome keliomis dienomis per anksti, tai vyšnios dar nebuvo pražydusios. Tačiau jų grožiu mėgaujamės savo universisteto miestelyje. Visi jomis mėgaujasi. Dabar visuose universiteto parkeliuose būriuojasi dešimtys draugijų su gitaromis, korėjietiškais BBQ ir vyneliu makali arba dėgtinėla Soju. Taip taip, universitete 🙂

Na, o atėjęs pavasaris laukan ištempė ir įsimylėjelius. Tai šiek tiek apie pasimatymų kultūrą Korėjoje. Pradėkime nuo to, kaip atrodo jaunuolio gyvenimas Korėjoje. Dažniausiai mokyklos yra atskirtos – vaikinai eina į vaikinų, merginos į merginų. Mokytis mokykloje reikia velniškai daug. Ne veltui jaunų žmonų savižudybių skaičius vienas didžiausių. Tai daro įtaką ir socialiniams jaunuolių įgūdžiams. Po universiteto vaikinai išeina į armiją 2-3 metams. Tai dažniau merginas matyti vaikinai pradeda tada, kai susitinka universiteto aplinkoj arba darbe. Tada dažniausiai jiems būna jau 23-24 metai.  Netgi naktiniuose klubuose, kur labai populiarus shuffle šokis, vyrukai būriuojasi vyriškoje komapnijoje ir „šaflina“, tuo tarpu merginos tyliai sėdi kampučiuose ir per didelio dėmesio nesusilaukia.

O tuo metu ateina ir pirmosios meilės. Vyrai čia tikri džentelmenai, grubumas ar tiesmukiškumas nelabai būdingas. Vaikinas norintis pakviesti merginą į pasimatymą apipila ją dėmesiu ir paslaugumu. Ir kai jau apsisprendžia, kad tai ji – oficialiai pasiūlo merginai tapti jo mergina. Vienas mano draugas, jam 25 metai, susirado merginą, pasiūlė jai draugauti. Apie tai sužinojo visas universitetas. Tada pasimatymai, išlaidos ir žinoma konfliktai. Jų draugystė truko 4 dienas 🙂

Ir šiaip akivaizdus santykių demonstravimas nėra būdingas čia. Porelės vaikšto rankomis susikabinusios, bet niekada nepasibučiuotų viešumoje.

Jauni žmonės turi mažai privatumo, nebent patys išvyksta į kitą miestą studijuoti ar dirbti ir gyvena nuomuotame bute. Kitu, dažniausiu atveju, gyvena su savo tėvais arba universiteto bendrabutyje. Dauguma tėvų čia dar gana konservatyvus. Kas reiškia, kad jaunuoliai laiką leidžia keliaudami kartu, besimokydami bet visuomet viešumoje. Kartais tėvai net nežino, kad jų vaikas kokius 5 metus draugauja su savo antrąja puse. Juokas juokais, bet čia labai popūliarūs yra video kambariai, kur gali ateiti, išsinuomoti filmą, užsidaryti į kambarėlį priešais video projektorių ir jį žiūrėti. Visi pataria ten neiti, nes galima susigadinti reputaciją. Pasirodo niekas  ten neina žiūrėti filmų. Eina porelės, ieškančios privatumo.

Nors iš kitos pusės, vyrams artėjant prie 30 metų ribos, ateina laikas tuoktis. Kaip bebūtų keista, pasirodo vyrai labiau nori vesti nei moterys nori ištekėti. Dažniausiai merginos išteka 26-28, vyrai apie 30 metų. Turiu kitą draugą, kuriam  jau beveik 30, jis neturi merginos ir sakė, kad patiria didžiulį sprendimą iš tėvų, kad kuo greičiau vestų.

Įsivaizduojant jų jaunystės iššūkius, pasirodo, kad čia labai populiarūs akli pasmiatymai. Čia pilna agentūrų ir internetinių socialinių tinklų, skirtų akliems pasimatymams. Viena mūsų dėstytoja pasakoje, kad jaunystėje akli pasmiatymai buvo jos hobis :)) še tau, kad nori!

Na o kalbant apie tai, kokios moterys patinka korėjiečiams… Vis girdime žodį „Cute“ (miela). Gauna replikų karc nuo karto, kad tu labai graži  ir visaip kaip, bet nesi „cute“. Susimąstėm su mergų komitetu ir pagaliau išsiaiškinom, ką tai reiškia. Pažiūrėję video apačioje, atkreipkit dėmesį į mokinukes. Jos yra „cute“! Čia merginos tikrai visose situacijose stengiasi kalbėti plonu balseliu, šypsotis, kikenti, visada susigėsti, dengtis ranka veidus ir atrodytų kuo labiau pažeidžiamomis. Tokias vat moteris myli korėjiečiai. Turbūt mums nelemta susirasti korėjiečių vyrų, pagalvojome :)) Turiu draugę, su kuria kavos einam gerti. Jai 46. Kartu pilvo šokį lankėm. Ištekėjus, turi du sūnus, bet vis dar įspūdingai cute! 🙂

Mes turim savo ginklus – dideles akis, šviesius plaukus, buvimą užsieniete ir laužytą korėjiečių kalbą. Šie dalykai padeda užkerėti ir merginas ir vaikinus :)))

Hm, kaži ką pražydusios vyšnios ir pavasaris atneš mums? 🙂

 

Į viršų