Antrieji mokymo kursai „Dalyvavimas pilietiškumo link“ baigėsi, bet mokymasis tęsiasi

Rugsėjo 23-30 dienomis vyko Kūrybinės raiškos centro organizuojamų mokymo kursų „Dalyvavimas pilietiškumo link“ antroji dalis. Į šiuos mokymus atvyko 24 jaunimo darbuotojai ir jaunimo lyderiai iš 12 skirtingų valstybių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos, Vengrijos, Azerbaidžiano, Ukrainos, Anglijos, Čekijos, Italijos ir Portugalijos.

Pagrindinis mokymų tikslas – suteikti jaunimo lyderiams ir jaunimo darbuotojams kompetencijų darbe su jaunimu, ypatingai orientuojantis į jaunimo aktyvaus dalyvavimo ir pilietiškumo temas. Siekėme, kad mokymų dalyviai savo darbe galėtų sudarinėti ilgalaikes jaunimo neformalaus ugdymo programas, kurios padėtų jauniems žmonėms būti aktyviais piliečiais, prisidėti prie vietinės bendruomenės vystimosi ir galėtų įtakoti sprendimų priėmimo procesus, susijusius su jaunimo reikalais.

Septynias ilgas darbo dienas ir trumpas naktis dalyviai gyveno kartu, mokėsi dalindamiesi vieni su kitais ir analizuodami tiek geras, tiek mažiau pasisekusias patirtis. Juk iš klaidų taip pat mokomasi. Dalyviai turėjo daug progų patys siūlyti temas, kurios jiems yra įdomios ir kurias norėtų labiau aptarti ir išplėtoti su kolegomis iš kitų Europos šalių. Užsiėmimai vyko įvairiausiomis temomis: kaip sužinoti jaunų žmonių poreikius? Kaip išlaikyti organizacijoje jau aktyvius narius, kaip įmanoma per dainavimą išreikšti aktualias visuomenės problemas? kaip naudoti šokį jaunimo darbe? Kaip jaunimo tarybos, jaunimo parlamentai skatina jaunimo dalyvavimą? Kaip išlaikyti tarptautines partnerystes ir t.t.

Dalyviai turėjo progą daugiau sužinoti ES programą „Veiklus jaunimas“, Europos jaunimo kampaniją „Visi skirtingi – visi lygūs“ ir Europos jaunimo fondą. Tai yra finansinės, informavimo ir mokymosi galimybės, norintiems vykdyti jaunas originalias veiklas, kuriomis siekiama pozityvių pokyčių visuomenėje bei ugdyti jaunus žmones.

Viena diena buvo skirta aplankyti šiaulių rajono Jaunimo reikalų tarybą, susipažinti su veiklos principais, galimybėmis ir gauti atsakymus į visus rūpimus klausimus apie jaunimo reikalus šiaulių rajone. „Kūrybinės Raiškos centro restorane“ vyko organizacijos, bei jos įgyvendintų projektų pristatymas, kuris savo kūrybiškumu ir veiklų įvairove labai nustebino susirinkusius mokymo kursų dalyvius.

Pasibaigus mokymams, dalyviai drąsiai teigė įgavę neįkainojamų idėjų ir patirties, kurią ateityje pritaikys savo organizacijose dirbant su jaunimu.

Be abejo, toks projektas neapsieitų be Kūrybinės raiškos centro savanorių pagalbos ir įvairių rėmėjų. šiuos mokymo kursus rėmė Europos Sąjungos programa „Veiklus Jaunimas“, Europos Tarybos Jaunimo Fondas. Mokymai vyko Europos kampanijos „Visi skirtingi – visi lygūs“ rėmuose.

Daugiau nuorodų jeigu susidomėjote:

www.visiskirtingivisilygus.lt
www.jtba.lt
www.coe.int

Kūrybinės raiškos centro informacija
www.krc.lt

Akimirkos:

Į viršų